Zpravodajství

I staří lidé se pyšní čerstvými vysokoškolskými diplomy

I staří lidé se pyšní čerstvými vysokoškolskými diplomy
Zdroj: TV Nova

Pro diplomy si dnes totiž na Vysoké škole ekonomické v Praze šli senioři. Průměrný věk absolventů Univerzity třetího věku je 70 let. Studujících důchodců u nás rok od roku přibývá. Jen na Karlově univerzitě jich na přednášky chodí kolem tisícovky.

Na první pohled promoce jako každá jiná. Studentská hymna, akademičtí funkcionáři ve slavnostních talárech, jen studenti jsou o několik desítek let starší než obvykle. V učení jim to ale nebrání.

Přes 200 studentů si dnes na VŠE v Praze vyzvedlo z rukou rektora absolventské osvědčení. Radost měli i jejich příbuzní. Na pana Zadražila se přišla podívat celá rodina.

Stále více seniorů po letech znovu usedá do lavic. Jedinou podmínkou bezplatných kurzů je maturita.

Babičky a dědečci teď pilují cizí jazyky nebo bojují s výpočetní technikou. Profesoři si studenty, mnohdy starší než jsou sami, nemohou vynachválit. Oproti mladším kolegům mají prý navíc nespornou výhodu.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zelenskyj: Válku na Ukrajině může ukončit pouze diplomacie

Válka na Ukrajině může být vyřešena pouze prostřednictvím "diplomacie", řekl podle BBC v televizním projevu prezident Volodymyr Zelenskyj. V rozhovoru pro národní televizi naznačil, že jeho země by mohla na bojišti Rusko porazit, ale dodal, že válka může být definitivně zastavena pouze "u jednacího stolu". Jednání podle něj nebudou snadná, protože ani jedna strana se nechce ničeho vzdát. Ruské tiskové agentury tvrdí, že poslední schůzka se konala téměř před měsícem, 22. dubna.

Píše se na Deník.cz