Zpravodajství

Medvěd-dojídač odpadů dopaden v Tatrách

Medvěd-dojídač odpadů dopaden v Tatrách
Zdroj: TV Nova

Lesníci z TANAPu konečně odchytili asi dvouletého 60kg medvěda, který se naučil chodit na odpadky k tatranskému hotelu. Lesníci si myslí, že pravděpodobně přišel o matku. Jeho plachost by mohla vést k tomu, že by zvíře i nechtěně mohlo napadnout turistu.

Medvěd Mišo byl postrachem a miláčkem turistů zároveň. Vůbec se lidí nebál, nezabraly na něj výkřiky ani kameny. Mišo ale nevyzrál na past, kterou na něj nalíčil zkušený horal. Když zaklapla dvířka pasti, na Miša čekala uspávací injekce.

Po třech minutách od píchnutí už Mišo spal, až se hory zelenaly. Nyní jej čeká povinná karanténa. Zájemců o něj je více než dost. Nabídky jsou i z Česka. A tak může medvěd labužník klidně skončit i na úpatích českých luhů a hájů.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Policie kvůli zakázkám zasahuje ve správě jaderných úložišť

Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) v pondělí od ranních hodin zasahují v pražském sídle Správy úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO). Informuje o tom zpravodajský web Seznam Zprávy. Policisté se mají zajímat o dokumenty k některým veřejným zakázkám. "Mohu pouze uvést, že náš útvar dnešního dne provádí úkony trestního řízení, nicméně podávání informací má vyhrazeno Vrchní státní zastupitelství v Praze," potvrdil webu mluvčí NCOZ Jaroslav Ibehej. Server Hlídač státu uvedl, že SÚRAO uzavřela v posledních letech 626 smluv v hodnotě sedmi miliard korun.

Krátká zpráva

Prezident Biden navštíví Buffalo truchlící po vraždě deseti lidí

Americký prezident Joe Biden odcestuje v úterý společně s manželkou Jill do Buffala. Chtějí truchlit s obyvateli po víkendové tragické události, kdy bělošský mladík zastřelil v obchodě deset lidí a tři zranil. Podle úřadů si úmyslně vybral černošskou čtvrť a hodlal zabít co nejvíce lidí.

Píše se na Deník.cz