Zpravodajství

Janek Kroupa dostal 3333 v českých - video

Janek Kroupa dostal 3333 v českých - video

Reportéru, který už deset let připravuje reportáže na Nově, se dostalo uznání odborníků. Ti totiž Janku Kroupovi 24. května udělili cenu Novinářská křepelka, jež je jednou ze dvou důležitých tuzemských cen pro žurnalisty.


Vzácného vyznamenání v podobě diplomu a košíku s 3333 korunami v mincích si Janek váží, přesto dodal, že i kdyby cena měla podobu sošky, určitě by nestála vystavená ve vitríně. „Já na tohle nejsem," pronesl reportér. Když před týdnem jel Kroupa do Havlíčkova Brodu, už věděl, že se nevrátí s prázdnou. Překvapení  nastalo, když mu týden před předáváním zazvonil telefon a organizátoři mu sdělili, že byl oceněn.

Hrdost na Oči
"Jsem hrdý na to, že tady vydržel tak dlouho pracovat," říká s úsměvem Kroupa a s vážnější tváří dodává, že je moc rád, že má kolem sebe tak vynikající kolegy a že je jejich společný pořad tak dobrý.

Klíma, Kroupa a John píší detektivní seriál
Janek prozradil, že poté, co má na svém kontě knihu Zločin jako profese a společnou knihu s Josefem Klímou, připravuje další. Navíc nyní pracuje s Radkem Johnem a Josefem Klímou na scénáři k seriálu, který vychází ze stovek jejich reportáží. Série detektivek by měla být hotova do konce roku. Co bude se scénáři dál, zatím s jistotou neví ani samotní autoři. Všechny novinky kolem projektu se dočtete na našem webu.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz