Zpravodajství

ČOI se zaměřila na vysavače u benzínek

ČOI se zaměřila na vysavače u benzínek
Zdroj: TV Nova

Kontroloři České obchodní inspekce vyrazili do boje proti provozovatelům čerpacích stanic, kteří porušují zákon. Na stojanech u vysavačů totiž pumpaři neuvádějí jak dlouho bude přístroj za vhozenou desetikorunu fungovat.

Ke čtyřem benzinovým pumpám vyrazili kontroloři České obchodní inspekce v Praze. Jejich cílem byly samoobslužné vysavače.

U velkého počtu čerpacích stanic totiž ještě minulý týden chyběl údaj o tom, jak dlouho bude vysavač za deset korun fungovat. Stěžovali si na to řidiči, ministerstvo průmyslu i obchodu i Sdružení obrany spotřebitelů.

Po odvysílání naší reportáže se situace radikálně změnila. U drtivé většiny čerpacích stanic již informace nechybí. Přesto několik hříšníků inspektoři v posledních dnech našli. Dnes objevili ale jen jediného. Za chybějící údaj dostal pětisetkorunovou pokutu.

V dalších dnech ale inspektoři provozovatele čerpacích stanic šetřit nechtějí. Sdružení obrany spotřebitelů, které ještě před několika dny před porušováním zákona o cenách varovalo, změny přivítalo.

Provozovatel pumpy, který je zodpovědný za tento vysavač postihu od České obchodní inspekce neunikl. V dalších dnech se inspektoři zaměří na pumpy po celé republice.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz