Zpravodajství

V Bratislavě shořel autobus na plyn

V Bratislavě shořel autobus na plyn
Zdroj: TV Nova

V ulicích Bratislavy nesmí jezdit jedenadvacet autobusů polské výroby poháněných plynem. Dopravní podnik je okamžitě stáhnul. Může za to víkendový požár jednoho z nich, který vedl k mimořádné kontrole dalších autobusů této značky a série.

Bylo to pro cestující jako zlý sen. V zadní části autobusu, kde seděli lidé, začaly šlehat plameny. I přes hrozivě vypadající oheň stačilo 30 pasažérů z hořícího stroje vystoupit. Plameny ale dosahoval až třímetrové výšky.

Škoda dosáhla šest milionů korun.

Incident hodlá řešit vedení bratislavského Dopravního podniku. Výrobce svaluje vinu na dodavatele. Možná ale DP zruší kontrakt na nové autobusy. Cestující ve slovenském hlavním městě na Dunaji tak mohou lépe spát.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Severní Korea odpálila po odletu Bidena tři balistické rakety

Severokorejský režim odpálil nejméně tři balistické rakety, které dopadly do moře směrem k Japonsku. Stalo se tak jen pár hodin poté, co z návštěvy jihovýchodní Asie odletěl americký prezident Joe Biden. Ten se svým jihokorejským protějškem mimo jiné jednal o případném rozšíření vojenských cvičení k ostrašení severokorejských jaderných hrozeb. Cvičný odpal byl již 17. letošním testem raketových sil diktátora Kim Čong-una.

Píše se na Deník.cz