Zpravodajství

Holčička vypadla z okna v Moravské Třebové

Holčička vypadla z okna v Moravské Třebové

Policie v Moravské Třebové od včerejšího podvečera vyšetřuje nešťastnou událost. Dvouletá holčička tu v jednom z panelových domů vypadla z prvního patra.

Zdroj: TV Nova - Tomáš Kulhánek

Malá Anička měla štěstí v neštěstí. Spadla totiž z výšky několika metrů a zlomila si pravděpodobně jenom ruku. Na zemi zůstala pouze její hračka. Sousedé jsou z celé události otřesení.

Mladá sousedka se stala náhodným svědkem celé události, byla v kuchyni, byla vidět, jak padá, říká.

Sanitka záchranné služby převezla dítě okamžitě do nemocnice. Podrobnější informace lékaři o zdravotním stavu malé Aničky tají.

Prý si posunula židličku k oknu, vylezla na okno a přepadla, spekuluje sousedka.

Matka a dítě jsou v ošetření v nemocničním zařízení ve svitavském regionu.

Rodina včera večer odmítla otevřít dveře. Proč dvouleté dítě z okna vypadlo, teď šetří policie.

Chlapec se topil v bazénu

Další vážný úraz dítěte se stal na Mladoboleslavsku. V Dolním Bousově se okolo poledne topil v bazénu osmnáctiměsíční chlapec. Rodičům se s pomocí záchranářů podařilo obnovit jeho životní funkce, mimo ohrožení života ale stále není. Řekla to mluvčí středočeské záchranné služby Nina Šeblová.

Chlapec po vylovení z bazénu nejevil známky života. Dispečerky záchranné služby proto matce podávaly instrukce jak postupovat při resuscitaci.

"Taková předlékařská první pomoc výrazně zvýší šanci pacienta na přežití," řekla Šeblová. Rodičům se s pomocí záchranářů podařilo obnovit chlapcovi životní funkce, a poté byl letecky převezen do motolské nemocnice. "Jeho stav bude možné určit až v dalších dnech," řekla Šeblová.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz