Zpravodajství

Lupiči přepadli benzinku v Mohelnici

Lupiči přepadli benzinku v Mohelnici

Čerpací stanici na okraji Mohelnice na Šumpersku přepadli dva lupiči. Maskovali se kuklami a kapucemi. Škoda je v řádu desítek tisíc korun. Z místa pak lupiči odešli pěšky směrem na Loštice. Při loupeži nebyl nikdo zraněn.

Počkali si, až se setmí a nebude tam žádný zákazník. Pak vešli do prodejny a obsluhu ohrožovali nožem a chtěli peníze. Ze strachu o život jim čerpadlářka otevřela pokladnu, ze které jeden z lupičů vybral několik desítek tisíc korun.

Zloději pak z benzinky odešli pěšky směrem na Loštice. Ženu naštěstí nijak nezranili. Kriminalisté mají k dispozici záznam z bezpečnostní kamery a žádají proto případné svědky, aby se obrátili na policii.

Policie vyzývá svědky

"Vzhledem k tomu, že máme k dispozici záznam pořízený bezpečnostní kamerou, na kterém jsou pachatelé zachyceni, žádáme o spolupráci také občany. S jakoukoli informací se mohou občané obrátit na nejbližší policejní služebnu, případně zavolat na bezplatnou policejní linku 158," uvedla policejní mluvčí Marie Šafářová.

Oba muži byli maskováni kuklami. Měli na sobě tmavé mikiny s kapucemi přetaženými přes hlavu. Oba měli tmavomodré džíny a tmavé boty.

Snídaně s Novou
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Vládě důvěřuje třetina Čechů. S politickou situací je spokojená jen pětina

Vládě Petra Fialy (ODS) důvěřuje podle průzkumu agentury CVVM 35 procent Čechů. O moc lépe na tom není ani prezident Miloš Zeman se 38 procenty. Nejvíce lidé důvěřují starostům a obecním zastupitelstvům.

Krátká zpráva

Vojáci z Azovstalu půjdou před soud

Ukrajinští vojáci zajatí v továrním komplexu Azovstal půjdou před soud v separatistické Doněcké lidové republice. Uvedl to v pondělí vůdce samozvané republiky Denis Pušilin. Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov také sdělil, že výměna obránců Azovstalu za proruského oligarchu Viktora Medvedčuka není pravděpodobná. "Medvečuk je občan Ukrajiny. Nemá žádné napojení na Rusko a není voják. Lidé zajatí v Azovstalu jsou vojáci, je to úplně jiná kategorie lidí. Mluvit o nějakých dohodách je obtížné," řekl Peskov.

Píše se na Deník.cz