Zpravodajství

Marilyn Manson vystoupí v Praze již zítra. Třeste se!

Lze ho pouze hluboce milovat, nebo pouze hluboce nenávidět. Jiná možnost není. Marilyn Manson, jedna z nejkontroverznějších postav světové hudební scény, zavítá v rámci svého světového turné již zítra do České republiky. Ano, ten Marilyn Manson, jenž má k běžné genetické výbavě jeden speciální gen navíc. Věda o něm stále mlčí, ale zasvěcení vědí své. Shock! Co vy na to?

Marilyn Manson přijuchá do Prahy už zítra - 13. června, a to v rámci svého světového turné k nové desce Eat Me, Drink Me, jež se na pultech hudebních obchodů objevila 5. června. Je to první deska od alba The Golden Age Of Grotesque (2003). Deska je koprodukována samotným Mansonem a jeho basistou Timem Skoldem.

Ti, co už měli šanci některé kousky z Marilynovy novinky jaksepatří ochutnat, ji ve svých komentářích hodnotí různě. Někteří dokonce přirovnali jejich sound k hudbě legendy - pravda z dosti odlišného soudku - k hudbě kapely Queen. Všichni jsou však více než překvapeni. Nejrozumnější ovšem bude uposlechnout slov samotného tvůrce: „Je lepší si to poslechnout, než to složitě popisovat," který jedním dechem vzápětí dodává: „Na této desce jsem chtěl skutečně zpívat, muselo to vycházet z prostého, emocionálního ducha. Není to album o mně, jak brečím nebo trpím, ale myslím, že tahle osloví více lidí z různých důvodů, a to hlavně kvůli tomu, že jí nechybí lidské stránka."

Jedním z nejsilnějších podnětů k vytvoření, napsání a složení nového materiálu bylo pro Mansona roční manželské soužití a následný rozvod s královnou burlesky Ditou von Teese. Jejich rozchod byl událostí, kterou Manson nazývá "nejpodělanějším rokem svého života". Následkem byl také neustálý přítok nových a nových depresí, do nichž se Marilyn znovu a znovu bořil. "V osobním i hudebním životě jsem si prošel tolika špatnými okamžiky, ale poslední rok života... divím se, že jsem vůbec naživu", nechává se slyšet Manson. "Už jsem nechtěl dál dělat hudbu, ale tohle byla jediná záchrana, kterou jsem měl. Tak nějak jsem se z toho vyhrabal, hlavně díky psaní textů, z kterých jsme pak udělali skladby."

Výsledkem je deska, jejíž vydání bude jistě jednou z nejvýznamnějších hudebních událostí letošního roku. Dříve než se album Eat Me, Drink Me dostane do oficiálních distribučních sítí, můžete si užívat pokoukání na videoklip k prvnímu singlu Heart-Shaped Glasses (When The Heart Guides The Hand). Ten, sotva co se vyloupnul ze skořápky, vzbudil velký zájem. A to nejen proto, že se jeho natáčení ujal slavný filmový režisér James Cameron (Titanic, Terminator II). V klipu jsou použity i 3D efekty viditelné bez speciálních brýlí. Též se v něm však objevily jak jinak než kontroverzní erotické scény. A kdo že je jejich ústřední postavou? Můžete hádat... Shock! Shock! Shock!

Milovat, či nenávidět? Rozhodněte se rychle. Termín Marilynova pražského koncertu se blíží. Již zítra v T-Mobile Areně. Coby předskokan vystoupí ostravská divoška Vladivojna La Chia se svými Banana‘s. Lepší entrée si pan MM ani přát nemohl. Začátek večírku je v osm hodin. Hlavní chod večera pak přijde na řadu v devět...

D Smack U Promotion

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz