Zpravodajství

Stavbu Justičního paláce v Brně doprovázejí skandály

Stavbu Justičního paláce v Brně doprovázejí skandály
Zdroj: TV Nova

Stavbě Justičního paláce v Brně hrozí, že jedna část bude zcela zničena. Tvrdí to šéfprojektant stavby a Krajský soud v Brně s tím, že za vše může ministerstvo spravedlnosti. Nejenom, že nemá peníze, ale prý odmítá o problému komunikovat. S tím ministerstvo nesouhlasí. Problém, který prý zavinilo předchozí vedení ministerstva, prý intenzivně řeší.

Ministerstvo není schopno za provedené práce platit, a tak si stavební společnost bere úvěry, což stavbu prodražuje každý měsíc o miliony korun. Mluvčí ministerstva ale tvrdí, že současné vedení za nic nemůže. Podle ní byl projekt zadáván ještě minulým vedením ministerstva spravedlnosti.

Aby se dluhy tolik neprohlubovaly, ministerstvo nechce vydat povolení na výstavbu nadzemní části budovy státního zastupitelství. Šéfprojektant stavby proti tomu ale ostře protestuje. Podzemní část zastupitelství je totiž propojena se soudy. To znamená, že pokud se začne v červenci stavět pouze soud, tedy na jedné straně nastává obrovské riziko.

Krajský soud v Brně nevěří ministerstvu, že hledá řešení této situace. Píše totiž jeden dopis za druhým.

Ministerstvo má prý nachystáno jedno řešení, jak problém Justičního paláce v Brně vyřešit. Nesmí ale narážet na neochotu, jinak by mohlo odstoupit od smlouvy.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz