Zpravodajství

Suzanne Vega a její nová "newyorská" deska

Suzanne Vega a její nová "newyorská" deska
Zdroj: EMI

Více než dvacet let hudební kariéry, jeden z nejvíce svěžích hlasů světové populární hudby, skladatelka a kytaristka. To je Suzanne Vega. Právě teď vychází její sedmé studiové album Beauty&Crime. Na tuzemských pultech jej seženete již zítra.

Beauty&Crime je deska o New Yorku - o městě, které má zpěvačka ráda žije v něm celý život. Jedna z písní na nové desce se jmenuje New York Is A Woman . V interview k ní zpěvačka dodala: „Je to žena, která skutečně je soutěživá a nemilosrdná. Měla jsem na mysli některou z žen, které vídáme ve filmech ze 40. let - tvrdé, neústupné a zároveň přitažlivé. Přesně ten typ, který by vás střelil zezadu. Pro mě je New York právě taková žena."

Jedenáct nových skladeb voní klasickou poetikou Suzanne Vega a zároveň jde o moderní a vkusný pop současnosti.

K natáčení nové desky si Suzanne pozvala velké profesionály. Celá deska se nahrávala částečně v New Yorku a v Londýně a produkoval ji Jimmy Hogarth (Sia, Corinne Bailey Rae, KT Tunstall). Na desce spolupracovali také kytarista Gerry Leopard, který hraje s Davidem Bowiem, Lee Ranaldo ze Sonic Youth, basák Tony Shanahan od Patti Smith a basista Mike Visceglia a bubeník.

EMI

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz