Zpravodajství

VIDEO: Dítě se zabilo pádem v nemocnici v Praze-Motole

Tragicky skončil v sobotu vpodvečer pád 12letého dítěte v nemocnici v Praze-Motole. Krátce před 18:00 tam chlapec vyskočil z okna. Informaci našemu serveru sdělila tisková mluvčí motolské nemocnice Eva Jurinová. Podle informací policejní mluvčí Ivy Knolové dítě spadlo ze 30 metrů.

"Chlapec šel navštívit s maminkou svou čtyřletou sestřičku," uvedla Jurinová. Podle ní chlapec z ničeho nic vyskočil z okna.

"Nepomohla mu zachránit život ani hodinová resuscitace," uvedla mluvčí. "Případ vyšetřují policisté jako sebevraždu," dodala policejní mluvčí Knolová. Podle ní policie přijala oznámení o události v 17:45. Podle Jurinové chlapec spadl ze třetího patra. Knolová na základě provedených měření uvedla, že hoch spadl z 30metrové výšky.

Nyní se čeká na výsledky soudní pitvy, která odhalí tajemství tragického úmrtí mladého člověka.

Případy dětských sebevražd nejsou podle ČTK v Česku zdaleka ojedinělé. V letech 1996 až 2005 se v ČR rozhodlo pro dobrovolný odchod ze života 73 dětí mladších 15 let, z toho více než dvě třetiny tvořili chlapci.

Podle statistik byly nejtragičtějšími léta 1993 a 2000, kdy dobrovolný odchod ze života zvolilo 12 dětí. Podle kvalifikovaných odhadů navíc připadá na jednu dokonanou sebevraždu mladých lidí až sto pokusů o ni. Častým důvodem, proč si děti a mladí lidé sáhnou na život, je obava z reakce na výsledky ve škole.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Severní Korea hlásí "pozitivní trend" v boji proti covidu, případy horečky klesají

Státní média v Severní Koreji dnes oznámila “pozitivní trend“ ve vývoji epidemie covid-19. Poprvé za téměř 10 dní, od doby, kdy Severní Korea přijala opatření v boji proti šíření nákazy, klesly denní případy "horečky" (jak je toto onemocnění v zemi oficiálně označováno) pod 200 000 případů. Prvního nakaženého Severní Korea přiznala 12. května a v současné době eviduje zhruba 2,5 milionu nakažených. Se symptomy onemocnění už zemřelo skoro 70 lidí.

Krátká zpráva

Zelenskyj: Válku na Ukrajině může ukončit pouze diplomacie

Válka na Ukrajině může být vyřešena pouze prostřednictvím "diplomacie", řekl podle BBC v televizním projevu prezident Volodymyr Zelenskyj. V rozhovoru pro národní televizi naznačil, že jeho země by mohla na bojišti Rusko porazit, ale dodal, že válka může být definitivně zastavena pouze "u jednacího stolu". Jednání podle něj nebudou snadná, protože ani jedna strana se nechce ničeho vzdát. Ruské tiskové agentury tvrdí, že poslední schůzka se konala téměř před měsícem, 22. dubna.

Píše se na Deník.cz