Zpravodajství

VIDEO: Dítě se zabilo pádem v nemocnici v Praze-Motole

Tragicky skončil v sobotu vpodvečer pád 12letého dítěte v nemocnici v Praze-Motole. Krátce před 18:00 tam chlapec vyskočil z okna. Informaci našemu serveru sdělila tisková mluvčí motolské nemocnice Eva Jurinová. Podle informací policejní mluvčí Ivy Knolové dítě spadlo ze 30 metrů.

"Chlapec šel navštívit s maminkou svou čtyřletou sestřičku," uvedla Jurinová. Podle ní chlapec z ničeho nic vyskočil z okna.

"Nepomohla mu zachránit život ani hodinová resuscitace," uvedla mluvčí. "Případ vyšetřují policisté jako sebevraždu," dodala policejní mluvčí Knolová. Podle ní policie přijala oznámení o události v 17:45. Podle Jurinové chlapec spadl ze třetího patra. Knolová na základě provedených měření uvedla, že hoch spadl z 30metrové výšky.

Nyní se čeká na výsledky soudní pitvy, která odhalí tajemství tragického úmrtí mladého člověka.

Případy dětských sebevražd nejsou podle ČTK v Česku zdaleka ojedinělé. V letech 1996 až 2005 se v ČR rozhodlo pro dobrovolný odchod ze života 73 dětí mladších 15 let, z toho více než dvě třetiny tvořili chlapci.

Podle statistik byly nejtragičtějšími léta 1993 a 2000, kdy dobrovolný odchod ze života zvolilo 12 dětí. Podle kvalifikovaných odhadů navíc připadá na jednu dokonanou sebevraždu mladých lidí až sto pokusů o ni. Častým důvodem, proč si děti a mladí lidé sáhnou na život, je obava z reakce na výsledky ve škole.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz