Zpravodajství

Damoklův meč visí nad policejní ochrankou

Damoklův meč visí nad policejní ochrankou
Zdroj: TV Nova

Jednotce policejní ochranky hrozí rozpad. Téměř tři čtvrtiny jejích členů buď odešly nebo se na tento krok chystají. Elitní policisté, kteří mají za úkol s nasazením vlastního zdraví a života chránit všechny významné ústavní činitele, zahraniční hosty nebo svědky, chtějí vystoupit ze služby kvůli špatným platovým podmínkám.

Stojí v pozadí, pozorně sledují každý podezřelý pohyb. Starají se o bezpečnost politiků, důležitých svědků, kohokoliv, kdo by mohl být v ohrožení.

Jsou to elitní policisté. Jenže jejich plat prý jejich schopnostem a bezmezné oddanosti neodpovídá. Po deseti letech služby mají přes 20 tisíc čistého.

Právě kvůli penězům hrozí ochranné službě kolaps. Od začátku roku už z ní odešlo téměř 30 procent policistů. Další je chtějí následovat.

Z původních jedenácti set členů ochranky tak může zůstat koncem roku jen 380. Ministr Langer ale tvrdí, že si policisté si polepšili.
Nový policejní prezident ale věří, že se mu situaci podaří zachránit. Jak, to zatím neřekl.

Zda policejní prezident situaci změní, ukážou následující čtyři měsíce. V opačném případě na stole ředitele ochranné služby, koncem září přistane zhruba pět set žádostí o ukončení služebního poměru.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz