Zpravodajství

Parsifal znovu ožívá. Ovlivňovala Mauerovi sekta?

Ve chvíli, kdy se objevil otřesný případ týrání sedmiletého Ondřeje z Kuřimi, se začalo mluvit o možném vlivu zatím přesně neurčené sekty. Také se objevilo napojení na Hnutí Grálu. Po dlouhé době se tak připomněla odnož této sekty, kterou vedl Jan Dvorský zvaný Parsifal Imanuel. Po něm a jeho družce už 12 let bezvýsledně pátrá policie. Dvorský si přitom vloni založil internetové stránky a prodává na nich své nové knihy a cédéčka. Vše tak nasvědčuje tomu, že sekta je dál aktivní.

Jan Dvorský začátkem devadesátých let založil svou vlastní sektu, která vycházela z knihy Poselství grálu. Později napsal knihu Syn člověka, která hlásala příchod tisícileté říše.

Dvorský do sekty nalákal moho lidí, kteří mu darovali veškerý majetek. Policie Dvorského ale nikdy nestíhala kvůli podvodům, ale kvůli tomu, že svou tehdy nejstarší dceru neposílal do školy. Pátrání i mimo českou republiku trvá už 12 let.

Loni v dubnu si Jan Dvorský založil internetovou stránku přes českého registrátora. Na ní prodává své knihy a cédéčka se svojí hudbou. Jednu z písní zpívá podle Dvorského jeho dcera Glórinka.

Dosud se vědělo, že Dvorský má čtyři dcery. O páté dceři Glórii nebo možná i o dalších dětech nikdo neví. Sám Dvorský se teď popisuje jako dlouhovlasý muž se spoustou dětí.

Vydavatel knih nám řekl, že s Dvorským nikdy přímo nejednal. Podklady ke knihám mu prý nosí žena, která tvrdí, že je Dvorského asistentka. Jde o Kristýnu Arbesovou z Prahy 4.

Zastihnout se nám ji ale nepodařilo. Podle našich informací je Arbesová velkou zastánkyní domácí školní výchovy a v bytě s ní žije i Jan Křišťan.

Ten byl před 13 lety jeden z hlavních členů dvorského sekty. Před osmi lety Dvorský dokonce prostřednictvím Křišťana žádal o milost prezidenta. Podle našich informací je tak kolem Dvorského neboli Parsifala Imanuela stále mnoho jeho dlouholetých stoupenců, kteří ho dál finančně podporují.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz