Zpravodajství

Krádež nebezpečných látek a chemikálií

Krádež nebezpečných látek a chemikálií
Zdroj: TV Nova

Téměř 20 druhů nebezpečných jedů a chemikalií ukradl neznámý pachatel o víkendu z chemické laboratoře jedné jihlavské firmy. Případ vyšetřuje i pražská kriminální služba. Podle některých bezpečnostních expertů, chtějí kriminalisté vyloučit, spojitost s příletem prezidenta Bushe.

„Jednalo se o 17 druhů chemikálií a jedů - kyselina pikrová,kyanid sodný a draselný, rtuť, ,, uvedla tisková mluvčí jihlavské policie.          
Nebezpečné chemikálie !                                                          Kyanidy jsou velice dobře rozpustné ve vodě a zcizené množství může při vhodné koncentraci zabít okamžitě desítky až stovky lidí. Kyselina Pikrová neboli Ekrazit je zase velmi těkavou nebezpečnou látkou, která může podle odborníků leckdy fungovat jako roznětka.
Chemikálie a jedy zmizely z chemické laboratoře této jihlavské firmy. Vysoce nebezpečné látky používaly při kalení pilníků. Podle vedení - firma žádné bezpečnostní předpisy neporušila.

Policie je na nohou.Kvůli případnému nebezpečí v souvislosti s návštěvou prezidenta Bushe, se do případu vložila dokonce i pražská kriminálka.Způsobená škoda jde do desetitisíců. Vyšetřování bude pokračovat ještě nejméně několik dalších dnů.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz