Zpravodajství

Paroubek se setkal s Bushem

Předseda ČSSD Jiří Paroubek je další český politik, který se dnes setkal s americkým prezidentem Georgem Bushem. Na tiskové konferenci po setkání řekl, že Bush je charismatický politik. Paroubek Bushe seznámil se sociálnědemokratickými stanovisky. Bush podle Paroubkových slov nechce závodit ve zbrojení. David Rath vyzval ministryni Vlastu Parkanovou, aby ve sněmovně zazpívala svou píseň určenou pro Bushe. ČSSD chce prý zkontrolovat její slova.

Podstata rozhovoru Paroubka s Bushem byla raketová základna. Paroubek chce politiku orientovanou na NATO. Česko je spojencem, lišíme se jen v umístění základny na území ČR, uvedl Paroubek.

Více o návštěve George Bushe čtěte zde!

"S Vladimírem se už domluvím"

Paroubek Bushovi zdůraznil, že ČSSD chce korektní vztahy s Ruskem. Bush se do toho prý vloží sám. Na Hradě se americký prezident nechal slyšet, „že se s Vladimírem domluví".

Přítomným novinářům s úsměvem na rtech vysvětlil, že ruského prezidenta Putina oslovuje Vladimíre a dobře se tedy znají. Bush na Hradě řekl, že Rusko není nepřítel a velmi stojí o spojenectví s tímto velkým partnerem.

Paroubek podle svých slov Bushovi zdůraznil, že ČSSD a Česká republika cítí velmi dobrý vztah k lidu USA. Přátelství vůči USA nesnižuje ani tento rozpor v otázce radaru, dodal Paroubek.

"Co když jde o recesi?"

Tisková konference sociálních demokratů přešla také do humorné fáze. A to v momentu, kdy stínový ministr zdravotnictví David Rath oznámil, že budou ve sněmovně požadovat po ministryni obrany Vlastě Parkanové přezpívání písně, kterou nahrála pro prezidenta Bushe.

Zdroj: TN.cz

Skladbu nazpívala Parkanová společně s písničkářem Janem Vyčítalem. Oslavná skladba tohoto dua je nazvaná "Dobrý den, prapore hvězd a pruhů."

Podel Rathových slov se má sněmovna ujistit, zda jsou její slova v pořádku a zda snad nejsou výsměšná.

 

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz