Zpravodajství

Bouřka způsobila záplavy

Mohutný déšť dnes odpoledne způsobil povodně v jedné z okrajových částí Zlína. I když se přívalová vlna přehnala během několika minut, hasiči čerpají vodu z desítek sklepů ještě v těchto chvílích.

Zatopené garáže a sklepy, zničená silnice, nánosy bláta, tak vypadala ve zlínská části Prštné. Kanály se zahltily. V první chvíli to dokonce vypadalo, že se protrhla hráz jednoho z nedalekých rybníků. Když voda opadla, tak se zjistilo, že jen přes ni přetekla mohutná přívalová vlna. Voda se spojila z okolních strání a z pěti rybníků, které jsou kaskádovitě za sebou. Prštné se tak na několik minut změnilo v řeku. Lidem přímo před domy plavaly ryby.

Obrovské škody ale nebudou mít jen zdejší rybáři. Do večera odčerpali hasiči vodu z více než padesáti zatopených domů. Desítky obyvatel Zlína čeká kvůli úklidu bezesná noc.

 

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA plánují v dohledné době ponechat v Evropě 100 000 vojáků

Očekává se, že USA plánuje v dohledné budoucnosti rozmístit v Evropě 100 000 vojáků, pokud Rusko nebude eskalovat a ohrožovat Švédsko a Finsko nebo členy NATO, uvedlo CNN s odkazem na několik amerických představitelů. Počty by se mohly dočasně zvýšit, pokud NATO v Evropě uskuteční více vojenských cvičení, popřípadě by USA mohly přidat další základny, pokud se v Evropě změní bezpečnostní situace. Plány jsou zvažovány po čtvrtečním setkání vojenských velitelů NATO v Bruselu.

Krátká zpráva

Z Azovstalu měli odejít všichni obránci, tvrdí ruská média

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu oznámil Vladimiru Putinovi, že k 20. květnu byli z Azovstalu evakuováni všichni ukrajinští bojovníci, uvedla agentura RIA Novosti. Celkem se mělo jednat o 2 439 bojovníků pluku Azov a dalších ukrajinských obránců operujících na území Azovstalu. Šojgu informoval ruského prezidenta Vladimira Putina o dokončení operace a úplném osvobození Azovstalu a města Mariupol od ukrajinských obránců.

Píše se na Deník.cz