Zpravodajství

Kamery odhalily v mateřské školce lupiče

Kamery odhalily v mateřské školce lupiče

Díky kamerovému systému a rychlému zásahu městské policie v Mostě se podařilo dopadnout muže, který se vloupal do mateřské školy v Chanově. Plán krádeže měl dobře promyšlený, překazil mu ho ale elektronický alarm.

Zdroj: TV Nova

Chánovskou školku hlídají strážníci ve dne v noci poplašným zařízením. Když se do ní devětadvacetiletý muž vloupal, okamžitě o něm policisté věděli.

Zloděj mezitím v klidu vynášel ze školky zařízení a chtěl si ho schovat do křoví. Jako první si odnesl vysavač, nářadí a video.

Pak se chtěl vrátit ještě pro další cennosti, měl prý v plánu ještě odnést počítač. V tom už mu ale policisté zabránili.

Muž se strážníkům ke všemu přiznal, pak si ho odvezli k výslechu státní policisté. Školky si zloději vybírají jako svůj terč často. Před časem dokonce někdo ukradl z děčínské mateřinky speciálně upravené tříkolky pro postižené děti.

Snídaně s Novou
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Vládě důvěřuje třetina Čechů. S politickou situací je spokojená jen pětina

Vládě Petra Fialy (ODS) důvěřuje podle průzkumu agentury CVVM 35 procent Čechů. O moc lépe na tom není ani prezident Miloš Zeman se 38 procenty. Nejvíce lidé důvěřují starostům a obecním zastupitelstvům.

Krátká zpráva

Vojáci z Azovstalu půjdou před soud

Ukrajinští vojáci zajatí v továrním komplexu Azovstal půjdou před soud v separatistické Doněcké lidové republice. Uvedl to v pondělí vůdce samozvané republiky Denis Pušilin. Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov také sdělil, že výměna obránců Azovstalu za proruského oligarchu Viktora Medvedčuka není pravděpodobná. "Medvečuk je občan Ukrajiny. Nemá žádné napojení na Rusko a není voják. Lidé zajatí v Azovstalu jsou vojáci, je to úplně jiná kategorie lidí. Mluvit o nějakých dohodách je obtížné," řekl Peskov.

Píše se na Deník.cz