Zpravodajství

Čech trýznil chorvatskou rodinu, prý udělal z lidí otroky

Čech trýznil chorvatskou rodinu, prý udělal z lidí otroky
Zdroj: TV Nova

Velmi neobvyklý případ řeší litoměřická policie. Jedna chorvatská rodina si dala do českých novin inzerát. Hledali někoho, komu pomohou v domácnosti a na oplátku požadovali bydlení, stravu a možnost studia pro svou dceru. Nabídl se jim jeden podnikatel z Čížkovic u Litoměřic. Jenže během 100 dní skončil jejich pobyt podezřením z utiskování. Chorvatská rodina přirovnala chování hostitele k novodobému otroctví.

Ještě v prosinci prapodivně slavily obě rodiny v česku Vánoce. Paní Frišová, která je původem z Čech, se svým chorvatským manželem a dcerou bydleli v kuchyni. Všichni spali na rozkládací sedačce. Podle cizinců ale hostitel během několika týdnů přitvrdil a údajně začal rodinu utiskovat.

Ani po práci v domácnosti a na stavbě nového domu prý chorvatská rodina nedostávala od podnikatele dostatek jídla. Chorvatský muž tak zhubnul o 20 kilogramů.

Po třech měsících prý rodina musela odejít. Pomocnou ruku jí podal až obecní úřad v Čížkovicích, kde jim poskytli přístřeší.

Obec jim pak zaplatila i cestu zpátky do Chorvatska, ještě předtím ale paní Frišová podala na podnikatele trestní oznámení. Policie prošetřuje podezření z trestného činu útisku.

Případem se ale nezabývá pouze policie. Rodina si na podnikatele stěžovala na českém konzulátu v Záhřebu.

 

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz