Zpravodajství

Roztočilovu kauzu zamotal klíčový svědek

Případ Rostislava Roztočila, který tvrdí, že před 32 lety brutálně nezavraždil egyptského studenta, aby jej okradl o peníze, se po dnešku pořádně zamotal. Před Krajským soudem v Praze totiž vystoupil bývalý příslušník komunistické tajné bezpečnosti, který tvrdil, že údajně zavražděný El Kallini Mohamed nebyl student, ale dvojitý agent. A navíc, že tento člověk byl viděn v Egyptě ještě rok po údajné vraždě.

Poprvé bez pout a eskorty, přišel Rostislav Roztočil ke krajskému soudu v Praze, aby jej přesvědčil, že v roce 1975 s koplici nezbil egyptského studenta a nehodil jej následně do Labe, kde se utopil.

Vcelku klidný proces zvrátil jediný člověk. Bývalý příslušník komunistické tajné bezpečnosti Ondřej Hoch. Tvrdil, že EL Kallini Mohamed, nebyl student ale vojenský důstojník egyptské tajné služby. A jako takový musel být zcela zdráv - v kategorii A. Jenže v Labi prý byly ostatky, které tomuto neodpovídaly.

Kallini měl být z naší země stažen, protože se prý ukázalo, že spolupracuje na dvě strany s naší STB a s britskou MI5.

Další nejasnosti vnesl do případu bývalý vyšetřovatel vraždy Petr Faltus. když jeho experti chtěli v 80. letech ztotožnit lebku z Labe s fotkou El Kalliniho, bezpečnost prý nejdříve dodala lebku s rysy úplně jiné národnosti a až napodruhé dodali takovou, která se podobala.
Soudkyně Rysová, která řeší kauzu Roztočil, tak bude mít velmi těžkou pozici. Není totiž jasné, kdo byl zavražděn.

Vraždil brutálně Rostislav Roztočil? Hodně by mohl napovědět psychologický podsudek vypracovaný na obžalovaného, který soud hodlá zveřejnit už při čtvrtečním pokračování hlavního líčení.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz