Zpravodajství

Na kladenskou benzínku zaútočil ozbrojený lupič

Na kladenskou benzínku zaútočil ozbrojený lupič
Zdroj: TV Nova

S pistolí v ruce zatím neznámý muž přepadl kladenskou čerpací stanici. Odnesl si blíže nespecifikovanou částku. Celou loupež zachytila bezpečnostní kamera a policie tak doufá, že muže někdo pozná.

K loupežnému přepadení si asi čtyřicetiletý muž vybral pumpu na okraji Kladna. Vše se prý odehrálo během několika minut. Lupič mával pistolí a chtěl peníze po všech lidech, které viděl.

Pokladní tlačítkem zalarmovala bezpečnostní agenturu. Mezitím do sáčku dala peníze. Ve chvíli, kdy se lupič na okamžik otočil od pokladny, si žena připravila pepřový sprej. Ve zlomku vteřiny dareba zjistil, jak dobře umí pokladní mířit.

Zdroj: TV Nova

Lupič, který měl oči plné slz, zmizel i z částí tržby neznámo kam.
Muž podle policie může bydlet v Kladně a nebo v jeho okolí. Podle všeho k čerpací stanici nepřijel autem.

Pokud bude lupič dopaden a následně odsouzen, hrozí mu až osmiletý pobyt za mřížemi.

Páchal loupeže jeden muž?

Podobný případ přepadení čerpací stanice se odehrál i v květnu v Praze 6 v Karlovarské ulici. Se zbraní v ruce tam pod pohrůžkou násilí požadoval po personálu vydání peníze. Obsluha lupiči vydala 5000 korun.

Zdroj: TV Nova

Pachatel namířil zbraň také na jednoho ze zákazníků benzínky. Ten ale utekl a loupež nahlásil na policii, která nyní po pachateli pátrá. Za přepadení se zbraní v ruce mu hrozí až osm let vězení.

Policisté nevylučují, že by oba případy mohly mít souvislost. Jednou z vyšetřovacích verzí je, že obě loupeže na benzínkách spáchal tentýž pachatel. 

Muž, jenž vyloupil benzínku v Karlovarské ulici, měřil zhruba 180 centimetrů. Mluvil plynnou češtinou. Narozdíl od běžných pachatelů loupeží obsluze při přepadení vykal. Na benzínku přišel v brýlích. Na hlavě měl tmavě zelenou čepici. Jeho tvář pokrýval plnovous. Pachatel měl na sobě hnědou bundu. Na levé ruce měl obvázaný jeden prst.

Stále neobjasněn zůstává také případ loupže v bance na Praze 7. Popis pachatele se až nápadně shoduje s lupičem, jenž si odnesl lup z benzínky na Karlovarské ulici. Policisté tak mají oříšek k rozlousknutí. Řádí v Praze a okolí fantom benzínek a bank?

Zdroj: TV Nova

 

Další přepadení čerpací stanice na Moravě

Policisté pátrají po dvou neznámých pachatelích, kteří 23. května přepadli benzinovou čerpací stanici v Mohelnici na Šumpersku. O pomoc žádají i případné svědky. V pátrání by jim mohly pomoci záběry z bezpečnostní kamery, která maskované muže zachytila. Uvedla to šumperská policejní mluvčí Marie Šafářová.

Podle ní dva muži po 21:40 přepadli obsluhu čerpací stanice a pod pohrůžkou použití nože ji přinutili k vydání peněz. Škoda je v řádu desítek tisíc korun. Z místa pak lupiči odešli pěšky směrem na Loštice. Při loupeži nebyl nikdo zraněn.

Nova.cz, TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Vojáci z Azovstalu půjdou před soud

Ukrajinští vojáci zajatí v továrním komplexu Azovstal půjdou před soud v separatistické Doněcké lidové republice. Uvedl to v pondělí vůdce samozvané republiky Denis Pušilin. Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov také sdělil, že výměna obránců Azovstalu za proruského oligarchu Viktora Medvedčuka není pravděpodobná. "Medvečuk je občan Ukrajiny. Nemá žádné napojení na Rusko a není voják. Lidé zajatí v Azovstalu jsou vojáci, je to úplně jiná kategorie lidí. Mluvit o nějakých dohodách je obtížné," řekl Peskov.

Píše se na Deník.cz