Zpravodajství

Školní příručka nabádá i k opisování

Ministerstvo školství vydalo publikaci o školské reformě, která rozčílila učitele základních škol a gymnázií. V jedné větě se v ní doslova doporučuje opisování, napovídání a vyrušování. Podle ministryně školství ale příručka k podvádění nenabádá - jen vybízí k tomu, aby studenti byli aktivní a učitelé je v tom podporovali.

To, co bylo nedávno učitelem vnímáno jako vyrušování, napovídání, opisování, a tedy podváďění, se dnes do určité míry stalo žádoucím principem vzájemného učení a rozvoje sociálních dovedností" - to vzkazuje ministerstvo ve své příručce školám. Ty jsou ale revolucí ve výuce pobouřeni - tohle studenty učit nebudeme, říkají.

Podle ministryně školství Dany Kuchtové ale příručka k podvádění nevybízí. Chceme jen zbavit školy mýtu tvrdé kázně a poslušnosti. Studenti by měli hlavně pracovat v týmu.

S novými metodami učení souhlasí i stínový ministr z ČSSD - formulaci o opisování a podvádění ale považuje za nešťastnou.

Prezidentka Asociace základních škol ji třeba pochopila - na opisování a napovídání se dívá jinak.

Resort vytiskl příruček 100 tisíc -jejich obsah ministryně měnit nehodlá. Spoléhá na inteligenci a správný výklad učitelů.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz