Nakonec se podíváme do královédvorské zoologické zahrady, kde pilně trénují nadějní muzikanti. Pravda, zas tak obyčejní hudebníci to nejsou. Mají totiž velké uši, dlouhý chobot a jmenují se Sally a Umbu.
Před každým hraním si musejí obě slonice pořádně protáhnout všechny svaly. Jen co zahlédnou v rukou ošetřovatele harmoniky, hned po nich sáhnou. Nejdřív naladí ten správný tón Sally.
Umbu se hned přidává. Jejich duet je nenapodobitelný. A navíc vše hrajou zpaměti, ani noty nepotřebují.
Sklízejí velký úspěch hlavně u nejmenších, odměna za jejich výkon je nemine. Zatímco muzikanti při hraní stojí nebo sedí, slonice ovládají harmoniku i vleže.
Na koncertní turné se slonice nejspíš nikdy nevydají, ale vydání jejich prvního alba je prý na dobré cestě.
Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz