Zpravodajství

EXKLUZIVNĚ: Bezpečnostní pásy a autosedačky zachránily dětem život

EXKLUZIVNĚ: Bezpečnostní pásy a autosedačky zachránily dětem život

Hrozivě vypadající autonehoda se odehrála ve středu na rychlostní silnici R7 blízko u Prahy. Řidička Octavie Combi tam u sjezdu na Tuchoměřice nezvládla řízení a na mokré vozovce havarovala. Ve voze seděly dvě malé děti. Díky bezpečnostním pásům a autosedačkám však vyvázly děti bez větších zranění. Našemu serveru to sdělila mluvčí středočeských záchranářů Nina Šeblová.

Zdroj: TV Nova

"Řidička při vjetí na mokrou vozovku nepřizpůsobila jízdu povětrnostním podmínkám, ani podmínkám vozovky. Vozidlo narazilo na svodidla , roztočilo se a následkem nárazu skončilo v pravém přiléhavém příkopě," sdělila naší redakci Jana Žďárská, tisková mluvčí okresní ředitelství Policie ČR - Praha - venkov.

"K vážným zraněním při nehodě nedošlo, jedno dítě ale utrpělo pohmožděniny hrudníku," uvedla Šeblová s tím, že bylo převezeno na ošetření do motolské nemocnice. Osmiletou dívku zachránily bezpečnostní pásy, které zabránily vážnějším poraněním. Další štěstí v neštěstí pro dívku představovaly zákonem předepsané autosedačky. Bez nich by dívka těžko vyvázla z převráceného vozu jen s lehkým zraněním.

Octavie měla poškozenou pravou přední část. Bez újmy nezůstala ani levá zadní část vozu.

"Hasiči na místo nehody přijeli, postavili převrácené auto na kola," uvedl mluvčí středočeských hasičů Ladislav Křivan s tím, že nehoda octavie se stala v době, kdy v regionu zuřila silná bouřka. Když hasiči přijeli k nehodě, sanitka už odvezla pohmožděnou dívku do nemocnice, dodal mluvčí.

 

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz