Zpravodajství

Roztočilova kauza se zamotává

Čím dál nepřehlednější je 32 let starý případ Rostislava Roztočila. Ten je obžalovaný z toho, že v roce 1975 s komplici okradl o minimálně 20 000 korun egyptského studenta, kterého následně zbili, svázali a utopili v Labi. Jenomže jak se teď ukazuje, je čím dál tím míň jasné kdo byl v roce 1975 vlastně zabit.

Byl v roce 1975 zavražděn muž označený soudem jako egypťan EL Kallini? To měl vyjasnit policejní antropolog Juraj Šturmankin, který v 8O. letech dělal expertízu. Výsledek ale stoprocentně totožnost lebky a fotografie nepotvrdil.

Antropolog navíc uvedl, že lebka neměla dva horní řezáky. Což je v rozporu s výpověďmi svědků, podle nichž EL Kallinimu řezáky za života nechyběly.

Zajímavý byl i psychologický posudek. Ten měl napovědět, zda měl Roztočil vražedné sklony. Podle posudku Roztočil agresivní není.
To prý ale neznamená, že nemohl vraždit. Nicméně lidé s podobným psychologickým profilem jako má Roztočil, prý vraždí v afektu nebo v extrémní zátěži.

Proces sleduje i spolek pro podporu nezávislé justice Šalamoun. A tomu se nelíbí názor státního zástupce, který je pro uvěznění Roztočila.
Zda Rostislav Roztočil v roce 1975 skutečně vraždil či nikoli, se veřejnost jen tak nedozví. Roztočilova advokátka totiž požádala soud, aby prostřednictvím policie dopátral další důležité svědky.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz