Zpravodajství

EXKLUZIVNĚ: Europoslanec Ransdorf srazil na přechodu ženu

Europoslanec za KSČM Miloslav Ransdorf srazil dnes odpoledne na přechodu čtyřiačtyřicetiletou ženu. Nehoda se stala krátce po 14:00 v ulici ČSA na Praze 6. Žena utrpěla lehčí zranění, má oděrky na hlavě a na rukou, uvedl pro Nova.cz policejní mluvčí Ladislav Bernášek. I přesto byla odvezena do nemocnice na vyšetření.


„Nehoda byla ohlášena ve 13:27," řekl našemi serveru Bernášek. Dodal, že se nehoda a její případný viník teprve šetří. Škoda zatím nebyla vyčíslena.

Zdroj: TV Nova

Podle očitých svědků stál Ransdorf se svým automobilem asi 10 metrů před přechodem, kde vysazoval spolucestujícího. Zřejmě nebral v potaz, že je kousek před přechodem. Nedal přednost a srazil ženu.

Je připraven nést za nehodu odpovědnost

"Je to vůbec poprvé, co se mi takováto věc stala, nikdy v životě jsem podobnou věc nezažil. Jsem z toho v absolutním šoku. S tou paní soucítím a samozřejmě jsem připraven nést odpovědnost," řekl Ransdorf. "Já jsem ji viděl na poslední chvíli," dodal.

"Já samozřejmě nemám omluvu pro svoje osobní selhání, ale rád bych se paní omluvil," řekl naší televizi Ransdorf.

Europoslanec chce zraněnou ženu co nejdříve navštívit osobně, vyšetřování se prý vyhýbat nebude. V pondělí by měl přijít na policii k výslechu.

Pokud vyšetřování ukáže, že se Miloslav Ransdorf dopustil přestupku, jeho případ vzhledem k jeho imunitě bude odložen. Pokud by se jednalo o trestný čin, česká strana by požádala europarlament o zbavení jeho poslanecké imunity.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz