Zpravodajství

Kampaň varující před smrtí na železnici je drsná

Kampaň varující před smrtí na železnici je drsná
Zdroj: TV Nova

Česká republika patří k nejhorším v Evropě v počtu úmrtí na železnici. O tragických případech vás často informujeme i v našem zpravodajství. Drážní inspekce se proto rozhodla zakročit. Připravuje velkou kampaň, ve které varuje před nebezpečími na železnici. Letáky a bilboardy zaplaví v nejbližších dnech reklamní plochy a nádraží.

Zdroj: TV Nova

"Nechce se vám pod zem, možná budete muset." "Zkracujete si čekání, pozor ať si nezkrátíte život." Takto by měla vypadat kampaň drážní inspekce.

"Je to trochu černý humor, ale chceme tak vyprovokovat lidi k větší opatrnosti, statistiky jsou totiž alarmující," říká Jan Kučera z Drážní inspekce.

Zdroj: TV Nova

Jen loni zemřelo přímo na kolejích 209 lidí. Když pomineme sebevraždy, pak je to nejčastěji kvůli tomu, že lidé přecházejí přes koleje tam, kde je to zakázané. Třeba v Otrokovicích kvůli tomu postavili betonovou zábranu, lidé si v ní ale už udělali průchody.

Před 13ti lety jedna žena například vylezla na vagon a zasáhl ji proud z trolejí. Zranění jí zůstalo jako upomínka.

"Já jsem se dostala hlavou nad střechu toho vagonu a už jsem dostala zásah 25 tisíc voltů," říká. Drátů se přitom ani nedotkla.

Lidé často netuší, že když je vlhko, tak výboj může přeskočit i na metr daleko a člověka hodně popálit nebo zabít.

Každý rok zahyne na železnici zhruba 400 lidí. To znamená, že na každý den připadá v průměru alespoň jeden mrtvý. A právě připravovaná kampaň by měla pomoci tyto statistiky změnit.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz