Zpravodajství

VIDEO: Na Klatovsku utonul chlapec, děvčátku zachránil život kolemjdoucí

VIDEO: Na Klatovsku utonul chlapec, děvčátku zachránil život kolemjdoucí

Tragická událost se stala při koupání v rybníku v Zavleklově na Klatovsku. Ve vodě utonul dvanáctiletý chlapec. Jeho tělo se zatím nepodařilo najít. Pod vodou je již několik hodin. Povoláni byli potápěči a záchranáři s vodním člunem, řekla pro Nova.cz mluvčí klatovské policie Dana Ladmanová. V nedalekém kempu v Běšinách vytáhl z vody tříletou Holanďanku náhodný chodec.

Zdroj: TV Nova

V 11:45 byla událost záchranářům nahlášena. Čtyři chlapci se plavili na voru, dva z nich skočili do vody a pokoušeli se doplavat ke břehu.

 Jeden však ke břehu nedorazil a zmizel pod hladinou. Jedná se do chlapce z přímo ze Zavleklova, uvedla pro náš server Ladmanová.

Druhý případ tonutí na Klatovsku

Místní občané jsou celou tragédií zděšeni. Jedná se totiž již o druhou nešťastnou událost na Klatovsku. V kempu v nedalekých Běšinách se topila tříletá dívenka. Její stav je vážný, ale stabilizovaný. 

Zachránil holčičce život

Tříleté Amélii zachránil život pan Potužník z Plzně. Včera k večeru přijeli do kempu, jeho žena šla na recepci a on se procházel. Když šel přes lávku u potoka, všiml si na hladině bezvládného tělíčka.

Zdroj: TV Nova

Zachránce dívky Václav Potužník

Rozběhl se k vodě a holčičku vytáhl. Začal volat o pomoc a jeho žena která se vracela pak zavolala záchranku. Společně s manželkou a recepční pak začali podle pokynů záchranářů a vlastních zkušeností s masáží srdíčka a umělým dýcháním.

Začala chroptět, pak přiletěl vrtulník

Holčička po několika minutách začala chroptět a když přijeli záchranáři a vrtulník předali ji lékařům. Amélie byla v kempu s babičkou a dědou. Jsou z Holandska. Polde svědků si dítě často hrálo v kempu samo bez dozoru. Jejich karavan byl asi 50 metrů od místa kde pan Potužník děvčátko vylovil.

Příbuzní Amélie přiběhli na místo až když přiletěl vrtulník a ihned pak odjeli do nemocnice.

 

Nova.cz, TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz