Zpravodajství

Gang kradl a legalizoval auta

Gang kradl a legalizoval auta
Zdroj: TV Nova

Kriminalisté z Prahy 1 zřejmě zasadili velkou ránu gangu, který kradl auta a následně je legalizoval. Dva muži, které policie zadržela, je pomocí inzerátů pod cenou prodávali. Zatím je zmapováno zhruba třicet takových případů. Lidé, kteří jezdí v legálně přihlášeném, ale přitom kradeném autě, je podle všeho daleko víc.

Parta zlodějů a podvodníků se zaměřovala hlavně na Multivany, na policejním parkovišti jich skončilo zatím patnáct.

Zloději kradli auta až dva roky stará. Zájemci se na inzeráty jen hrnuli. Aby ne, multivan v hodnotě přes milon byl nabízený za zhruba pět set tisíc korun.

"Opatřili je falešnými doklady, ta auta měla vypadat jakože byla dovezena z Německa," říká policista.

Gang, jehož dva členové uvízli v policejní síti, prožíval zlaté žně. Auta kradl jak u nás, hlavně cizincům, tak i v zahraničí.

Přeráželi vinka a další identifikační znaky na autech, takže se jim to podařilo celkem úspěšně legalizovat, popisuje policista.

Zadržení muži podle policie auta na různých parkovištích prodávali. Policie jich eviduje zatím okolo třiceti.

Majitelé Multivanů, ale i třeba passatů či audi, by se měli pořádně podívat na tváře těchto zadržených mužů. Možná právě od nich totiž máte své auto a pak o něj můžete přijít, protože se vrátí svému původnímu majiteli.

Pátráme po dalších poškozených, kteří v současné době můžou jezdit legálně přihlášenými auty, říká policista. 

Vyšetřování ještě není zdaleka u konce. Policisté stále objevují další kradená a následně legalizovaná auta. Současně probíhá pátrání po zbytku dobře organizovaného gangu.
Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz