Zpravodajství

V celém Česku probíhal zátah na motorkáře

V celém Česku probíhal zátah na motorkáře
Zdroj: TV Nova

Policie dnes rozjela dosud největší bezpečnostní akci zaměřenou na motorkáře. Na silnicích po celé republice byly stovky policistů. Motorkáře kontrolovali v místech, kde nejčastěji dochází k vážným nehodám.

Buchlovské kopce představují jedno z míst, které policisté označují jako kritické. Motorkářů je tu vždy spousta a navíc jezdí jako šílení. Jen za poslední tři měsíce tady zemřel jeden člověk, dalších deset je zraněno.

Kontrolujeme hlavně technický stav a rychlost, to jsou nejčastější přestupky, řekli na policejním prezídiu.

Například motorkář z reportáže řídil opilý. Svůj stroj musel nechat odvézt.

Policisté měli akci připravenou do posledního detailu. Hlídky byly na každém rohu. A podobně to vypadalo ve všech krajích.

Policisté ale mají jasno. Nehody motorkářů se ve statistikách objevují stále častěji. Od začátku roku jich u nás havarovalo už přes tisíc.

Podle policistů je velmi pravděpodobné, že podobně rozsáhlá akce se bude opakovat i v dalších dnech.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz