Zpravodajství

Monkey Business nastolili nevolnictví

Monkey Business, kapela, kterou českému posluchači netřeba po dlouhá léta již vůbec představovat, kraluje tuzemské hudební scéně tvrdou rukou funku. Míří však ještě více. Jejich panovnické sklony se na světlo světa dostali současně s vydáním jejich nové desky. Důkazem toho je jejich nová show, jež předvádějí během právě probíhajícího turné.

Novinková - v pořadí již pátá - deska kapely se jmenuje Object Of Desire And Other Complications a vyšla přesně v den, kdy Monkey Business započali své velkolepé turné, jež se nese v teatrálním stylu diktátorů imaginární banánové republiky. V jejím čele stojí první pár - osvícený Matthew Ruppert a jeho první dáma Tonya Graves. Průhlednost vlády zaručí unikátní průhledné nástroje včetně bicích a kláves, povinné skandování si budou vynucovat stylizované projekce a dekorace celého prostoru. „Do vzpírajících se jedinců budeme bušit především rytmem a projevy něhy," slibuje Matthew Ruppert a v očích mu blýská špatně utajovaná touha po moci.

Monkey Business patří mezi nejenergičtější performery u nás a na turné to rozhodně hodlají dokázat a již také dokazují. Jejich show nenechá nikoho v klidu a ve spojení s krásnou scénou, úžasnými kostýmy a našlapanou muzikou slibuje nezapomenutelný zážitek. Každý koncert Monkey Business je originál. Matthew Ruppert jako by neměl nikdy dost kontaktu s pulzujícím publikem. Ve vteřině dokáže strhnout všechny členy kapely do víru vášnivé show.

Kostýmy pro turné se staly jedním z pilířů show. Jejich pořízení nebylo nijak levné. Osm členů kapely se obléklo za 180.000 Kč, ale výsledný efekt za to stojí. „Za tyto kostýmy by se nemusel stydět ani Freddie Mercury," podotkl Matthew. Velký důraz je kladen také na light design, projekce a scénu. Jak již bylo zmíněno, nástroje všech členů kapely jsou průhledné. Umocní tak světelnou show, která bude provázet celý koncert.

Sebevědomé turné podtrhuje i fakt, že se koncerty uskuteční v halách s kapacitou až 10.000 diváků. Kapela dokonce naplánovala koncert i do pražské Sazka arény, kde 19. června toto turné vyvrcholí. Kromě fantastické show bude fanoušky lákat unikátní bonus! Každý návštěvník dostane ke vstupence nové CD Monkey Business zdarma.

Turné je sice již za svou polovinou, stále však máte ještě tři příležitosti. 13. června se MB představí v Pardubicích, 15. června v Plzni a finále proběhne, jak již bylo zmíněno, v Praze.

maXmedia, GSMA

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz