Zpravodajství

Při operaci v břeclavské nemocnici pacientku spálili

Při operaci v břeclavské nemocnici pacientku spálili
Zdroj: TV Nova

Nemocnici v Břeclavi hrozí soudní spor, ve kterém půjde s největší pravděpodobností o miliony korun. Jedna z pacientek se totiž rozhodla podat žalobu na lékaře, kteří jí při operaci způsobili těžké popáleniny. Žena teď zůstává ve vážném stavu v nemocnici. Slabší povahy musím upozornit, že uvidíte i detaily poranění.

Paní Falešníková má za sebou nejtěžších šest týdnů života. Přestože je podle lékařů už z nejhoršího venku, stále leží na jednotce pooperační péče a bojuje o život.

Břeclavští lékaři jí objevili zhoubný nádor močového měchýře a museli jí operovat. Život jí pravděpodobně zachránil tento lékař. Co se stalo po úspěšné operaci, o tom už dnes mluvit nemůže.

"Po operaci ji převezli na ARO a tam mělo dojít k zahřátí na tělesnou teplotu, ale bohužel se stalo to, že jí způsobili spáleniny, těžké spáleniny," říká sestra poškozené.

"Nás k tomu nechtěli pustit, jenže manželka ještě jakš takš mluvila, tak říkala NE, zůstanou tady, ať se na to podívají," říká manžel.

Prsty na rukou byly spálené a dva jí dokonce museli lékaři amputovat. Hluboké rány měla paní falešníková i na stehnech. Nemocnice se brání tím, že pacientku bylo nutné rychle zahřát. 

Rodina však tvrdí, že popáleniny se zákrokem nesouvisí. "Když se škvaří kůže, tak je dosti cítit, myslím že tam nebyl po ruce zdravotní personál," myslí si rodina.

Je tak pravděpodobné, že celý případ nakonec skončí u soudu.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz