Zpravodajství

Telefónica 02 čelí hrozbě exekuce za téměř dvě miliardy

Telefónica 02 čelí hrozbě exekuce za téměř dvě miliardy
Zdroj: TV Nova

Společnosti Telefónica O2 hrozí exekuce. Důvodem je šest let starý spor s konkurečním operátorem T-Mobile. Ten tvrdí, že mu Telefónica dluží poplatky za propojování hovorů v roce 2001. Spolu s úroky z prodlení jde bezmála o dvě miliardy korun. Kvůli nařízené exekuci teď podle Hospodářských novin nesmí Telefónica pokračovat v plánovaném prodeji stovek svých budov.

Exekutoři v akci. Denně se s nimi setkávají desítky lidí. Teď něco podobného v daleko větším měřítku hrozí společnosti Telefónica O2. Dluží totiž peníze jinému operátorovi.

V roce 1997 uzavřely obě firmy dohodu, podle které měl Český Telecom platit za jednu minutu volání ze své sítě do sítě Radiomobilu 7,60. V roce 2001 už tato dohoda neexistovala a každá z firem určila cenu jinak. Telecom platil tři koruny, Radiomobil chtěl ale víc - 6,50 za minutu. Nárokovanou částku potvrdil i telekomunikační úřad.

Exekuce zatím nenabyla právní moci - přesto může firmě komplikovat život. Telefónica totiž nemůže nakládat se svým majetkem. Telefónica teď třeba nesmí prodat na 300 svých budov. Dnes měla shodou okolností obdržet několik závazných nabídek na jejich koupi.

Jestli Telefónica O2 s odvoláním proti nařízené exekuci uspěje, nebo bude muset dluh uhradit, by mohlo jasné do konce prázdnin.

 

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz