Zpravodajství

Krejčíř se ve středu přihlásí na policii

Krejčíř se ve středu přihlásí na policii

Kontroverzní podnikatel Radovan Krejčíř se podle slov advokáta ve středu přihlásí v Jihoafrické republice na policii. Krejčířův právní zástupce to řekl našemu reportérovi Jiřímu Hynkovi.

Poté, co se policii ve středu přihlásí, by mělo následovat další řízení, jež se bude týkat Krejčířovy kauce.

Krejčíř byl v jihoafrickém Johannesburgu zadržen na českou výzvu 21. dubna. Česká strana měla dodat podklady k extradiční žádosti ve čtyřicetidenní lhůtě stanovené mezinárodní úmluvou. Jihoafrická prokuratura, která v tomto případě zastupuje zájmy České republiky, určila jako nejzazší termín pro dodání materiálů 19. červen. Soud ale Krejčíře minulé pondělí propustil, protože podle něho se do lhůty započítávají i svátky.

Toto pondělí vrchní soud v Johannesburgu rozhodl, že Krejčíř může být znovu zatčen, jakmile Česká republika dodá potřebné dokumenty pro žádost o jeho vydání. Mluvčí českého ministerstva spravedlnosti Zuzana Kuncová poté oznámila, že Praha požadované podklady předala jihoafrickému ministerstvu zahraničí v pondělí ráno. Krejčíř, který může být zadržen také za vstup do Jihoafrické republiky s falešnými dokumenty, se na pondělním soudním jednání neobjevil a není známo, kde je.

V Česku je Krejčíř stíhán za řadu majetkových trestných činů, ale také za přípravu vraždy. Už dříve v rozhovoru v Johannesburgu veškerá obvinění popřel.

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz