Zpravodajství

Záchody v dálkových autobusech nelze použít

Záchody v dálkových autobusech nelze použít
Zdroj: TV Nova

Záchody, které jsou instalovány v řadě dálkových autobusů se nesmí za jízdy používat. Tvrdí to ministerstvo dopravy, s odkazem na zákon o silničním provozu, který přikazuje, že za jízdy musí být všichni cestující připoutáni. Zatímco provozovatelé autobusových linek říkají, že je to úplný nesmysl, námi oslovená Dopravní akademie vyjádření ministerských úředníků potvrzuje.

WC v autobusu. I to dokáže přetáhnout cestující od konkurence, jezdící staršími vozy. Jenomže ministerstvo dopravy tvrdí, že v autobusech, které nemají povolena místa k stání a současně jsou opatřeny bezpečnostními pásy pro cestující, nesmí za jízdy nikdo chodit. Ani na WC!

Majitelé moderních autobusů nevěří vlastním uším. Podle dopravní akademie se protizákonně chovají i stewardi roznášející za jízdy občerstvení. Jim i cestujícím tak hrozí pokuty.

Podle ministerstva je prý možnost, jak se vyhnout problémům. A provozovatelé autobusů se možná dočkají.

Na základě natáčení této reportáže ministerstvo teď zřídí expertní skupinu, která zváží, zda pohyb stewardů a cestujících v nutném případě v jedoucím autobusu zlegalizuje, či nikoli.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz