Zpravodajství

Anděl smrti Zelenka dal heparin 43 lidem!

Anděl smrti Zelenka dal heparin 43 lidem!
Zdroj: TV Nova

Petr Zelenka, pravděpodobně největší masový vrah v české historii, který je obviněn z osmi vražd a devíti pokusů o vraždu, má zřejmě na svědomí ještě další oběti. Podle našich informací měl na oddělení ARO v havlíčkobrodské nemocnici podávat heparin více než 40 pacientům.

Heparinový vrah se měl podle nejnovější verze v havlíčkobrodské nemocnici pokusit zabít 43 pacientů. Petr Zelenka se k tomu podle našich zdrojů přiznává ve své písemné výpovědi.

K případu nelze získat žádné další oficiální informace. V úterý bylo na případ uvaleno informační embargo, a tak mlčí i policie. Zelenkův advokát potvrdil, že už obdržel psychiatrický a psychologický posudek. Ten jeho klientovi zřejmě přitíží. Neprokázala totiž jeho duševní nemoc.

Když pracoval na oddělení ARO v havlíčkobrodské nemocnici a pacientům podával neordinovaný heparin, byl příčetný a za své činy tedy zodpovídal.

Policie předpokládá, že kauzu nemocničního vraha uzavře na podzim. Pokud se podaří vraždy Zelenkovi prokázat, hrozí mu až doživotí.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Polský prezident přijel na Ukrajinu. Čeká ho proslov v parlamentu

Polský prezident Andrzej Duda přijel v sobotu do Kyjeva. Očekává se, že se v neděli stane první hlavou státu, která vystoupí v ukrajinském parlamentu od doby, kdy Rusko 24. února napadlo Ukrajinu. "Pan prezident se ve svém projevu jistě odkáže na polsko-ukrajinskou historii, ale především vzdá hold těm, kteří bojují za obranu Ukrajiny a bojují za Evropu," prohlásil šéf prezidentského úřadu pro mezinárodní politiku Jakub Kumoch. Dudu čeká také osobní jednání s prezidentem Volodymyrem Zelenským. Jde o třetí návštěvu polského prezidenta na Ukrajině. Prezidentská kancelář o tom informovala v tiskové zprávě.

Krátká zpráva

Severní Korea hlásí "pozitivní trend" v boji proti covidu, případy horečky klesají

Státní média v Severní Koreji dnes oznámila “pozitivní trend“ ve vývoji epidemie covid-19. Poprvé za téměř 10 dní, od doby, kdy Severní Korea přijala opatření v boji proti šíření nákazy, klesly denní případy "horečky" (jak je toto onemocnění v zemi oficiálně označováno) pod 200 000 případů. Prvního nakaženého Severní Korea přiznala 12. května a v současné době eviduje zhruba 2,5 milionu nakažených. Se symptomy onemocnění už zemřelo skoro 70 lidí.

Krátká zpráva

Zelenskyj: Válku na Ukrajině může ukončit pouze diplomacie

Válka na Ukrajině může být vyřešena pouze prostřednictvím "diplomacie", řekl podle BBC v televizním projevu prezident Volodymyr Zelenskyj. V rozhovoru pro národní televizi naznačil, že jeho země by mohla na bojišti Rusko porazit, ale dodal, že válka může být definitivně zastavena pouze "u jednacího stolu". Jednání podle něj nebudou snadná, protože ani jedna strana se nechce ničeho vzdát. Ruské tiskové agentury tvrdí, že poslední schůzka se konala téměř před měsícem, 22. dubna.

Píše se na Deník.cz