Zpravodajství

Poslanci ODS chtějí prosadit poplatky u lékaře bez omezení

Poslanci ODS chtějí prosadit poplatky u lékaře bez omezení
Zdroj: TV Nova

Už žádné další výjimky z placení poplatků u lékaře. To je stanovisko poslanců ODS, které v úterý na jednání expertní skupiny tlumočili ministrovi zdravotnictví. Nechtějí, aby od poplatků byly osvobozovány další skupiny lidí. Reagovali tak na požadavky lidoveckého poslance Ludvíka Hovorky. Ten chce, aby u lékaře nemuseli platit děti do 18 let a senioři.

Poplatky u lékaře, to je jedna z věcí, která by mohla vládě pěkně zkomplikovat další boj o prosazení reformního balíku ve sněmovně.
Ministerstvo zdravotnictví počítá s tím, že by pacienti museli platit za pobyt v nemocnici,návštěvu u lékaře, na pohotovosti i za položku na receptu.

Poslanci ODS se v úterý nechali slyšet, že nechtějí, aby přibývalo skupin lidí, kteří budou od poplatků osvobozeni.

Zatím se počítá se zhruba deseti výjimkami. Platit by například nemuseli děti do tří let. Lidé v hmotné nouzi, děti v dětských domovech a ústavech nebo třeba lidé, kterým soud nařídil ochrannou léčbu.

S poslanci vládní koalice se ministr zdravotnictví sejde nad reformou v úterý. Nejtěžší úkol pro něj ale bude přesvědčit především jednoho z nich, lidovce Ludvíka Hovorku.

A to si ministr dobře uvědomuje. Proto se v úterý s Hovorkou dnes sešel na samostatném jednání. Jenže ani tahle schůzka poslance nepřesvědčila, návrh Julínkovy reformy se mu nelíbí. Prý je pro něj nepřijatelný.

Hovorka požaduje, aby poplatky u lékaře nemuseli platit senioři a děti do 18 let. Jenže podle ministra by to byl problém.

To, jestli vláda bude moci počítat s podporou všech koaličních poslanců, tedy ukážou až další jednání. Zatím to tak ale nevypadá.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz