Zpravodajství

Krejčíř zůstává ve vazbě, ve čtvrtek bude soud

Krejčíř zůstává ve vazbě, ve čtvrtek bude soud

Podnikatel Radovan Krejčíř zůstává ve vazbě. Rozhodl o tom dnešní soud. Další soudní jednání bude ve čtvrtek ve 14 hodin. Krejčíře zatknul Interpol v sídle jeho advokáta u policejní stanice. Zástupci Interpolu nejprve před advokátní kanceláři čekali a Krejčíř dlouho nevycházel. Interpol za dramatických okolností vnikl dovnitř a podnikatele zatknul. Pro Nova.cz to uvedl reportér Jiří Hynek.


Krejčíře nyní čeká soud. Podnikatel se dnes dostavil na policii v jihoafrickém Johannesburgu. Dosud nebylo známo, kde se podnikatel po propuštění z jihoafrické vazby zdržuje. To, že se dobrovolně přihlásí policii a nechá opět uvěznit, oznámil Krejčíř již v úterý.

Po tomto kroku by mělo následovat další řízení, jež se bude týkat kauce. Podle reportéra televize Nova, který v Johannesburgu dění kolem Krejčíře sleduje, přišel podnikatel na policii v dobré náladě.

Krejčíř byl v Johannesburgu zadržen na českou výzvu 21. dubna. Česká strana měla dodat podklady k extradiční žádosti ve čtyřicetidenní lhůtě stanovené mezinárodní úmluvou.

Jihoafrická prokuratura, která v tomto případě zastupuje zájmy České republiky, určila jako nejzazší termín pro dodání materiálů 19. červen. Soud ale Krejčíře minulé pondělí propustil, protože podle něho se do lhůty započítávají i svátky.

Toto pondělí vrchní soud v Johannesburgu rozhodl, že Krejčíř může být znovu zatčen, jakmile Česká republika dodá potřebné dokumenty pro žádost o jeho vydání.

Mluvčí českého ministerstva spravedlnosti Zuzana Kuncová poté oznámila, že Praha požadované podklady předala jihoafrickému ministerstvu zahraničí v pondělí ráno.

Nova.cz, TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz