Zpravodajství

Zruší se stravenky zaměstnanců?

Zruší se stravenky zaměstnanců?
Zdroj: TV Nova

Asociace provozovatelů stravenkových systémů se ode dneška chystá bojovat za to, aby příspěvky zaměstnavatelů na stravenky zůstaly daňově zvýhodněny. Vládní reforma veřejných financí s tím totiž do budoucna nepočítá.

Aby Asociace podpořila své argumenty, nechala si dokonce vypracovat speciální průzkum.
Osm českých firem z deseti dnes na stravenky svým zaměstnancům přispívá - tyto příspěvky si pak mohou takzvaně odepsat z daní. Pokud vládní reforma projde, přestanou být stravenky pro zaměstnavatele výhodné. A to se nelíbí ani provozovatelům stravenkových systémů, ani restauratérům.

Je zjevné, že řada firem by zvažovala zmírnění či úplné zrušení tohoto příspěvku - přičemž daleko větší riziko zrušení tohoto příspěvku leží u nejmenších firem
Z průzkumu, který si asociace nechala vypracovat, vyplývá, že lidé stravenky používají k tomu, k čemu mají, tedy k nákupu jídla během pracovní doby.

Největší podíl v používání stravenek představují restaurace, kde dokonce úhrada v době oběda je ze 43% realizována prostřednictvím stravenek
Případné zrušení stravenek by podle asociace vedlo k tomu, že se lidé budou snažit ušetřit a budou si obědy kupovat raději v supermarketu. A naše republika by se stala jedinou evropskou zemí, která zaměstnanecké stravování daňově nezvýhodňuje.

 

Snídaně s Novou
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zelenskyj promluví k českému parlamentu

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj by měl k českému parlamentu promluvit 15. června. Po schůzce vedení obou komor to oznámila šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová. Poslanci a senátoři si projev ukrajinského prezidenta poslechnou ve svých sídlech.

Píše se na Deník.cz