Zpravodajství

Gang zlodějů, který se dopustil asi 30 krádeží, u soudu

Gang zlodějů, který se dopustil asi 30 krádeží, u soudu
Zdroj: TV Nova

Vrchní soud ve středu projednával případ jedné z největších organizovaných zlodějských skupin v novodobé historii české justice. Na lavici obžalovaných usedlo celkem 5 jejích členů.

Původně sedmnáctičlenný gang se měl ve více než 30 případech dopustit velkých krádeží, při kterých způsobil škodu za desítky milionů korun. Zloději kradli vše od elektroniky až po stovky kilogramů cukru.

„Co se týče takto vysoké škody a takovéto velké skupiny pachatelů, nebývá to až tak obvyklé," řekl Petr Angyalossi - mluvčí Vrchního soudu v Olomouci

Už ve středu se před soudem zpovídali dva z vůdců gangu - bratři Pavel a Dušan Hrebeňárovi. Ti se policii ke všemu přiznali a udali i ostatní členy. Díky tomu vyvázli s výrazně nízkými tresty svobody v trvání šesti roků a šesti měsíců a sedmi roků a šesti měsíců.

Odpoledne senát odsoudil k podmíněným tří až čtyřletým trestům další tři řadové členy gangu - Radovana Bajera, Stanislava Kamaryta a Jana Krátkého. Ti považují rozsudky za nesmyslné.

Proti původnímu rozsudku se odvolali ještě další tři členové zlodějské skupiny. Ti předstoupí před senát Vrchního soudu už ve čvrtek.

Snídaně s Novou

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz