Zpravodajství

Za lákání peněz od seniorů dostala rok a půl vězení

Za lákání peněz od seniorů dostala rok a půl vězení
Zdroj: TV Nova

Obvodní soud pro Prahu 1 odsoudil sociální pracovnici Zdeňku Pekermanovou k 18 měsícům odnětí svobody se zkušební dobou na tři roky. Rozsudek zatím není pravomocný. Byla shledána vinou za to, že podvodně nabízela starým lidem umístění v léčebnách a v domovech důchodců.

Od 128 lidí vybrala přes půl milionu korun, které musí poškozeným zaplatit. Dle verdiktu soudu má také zákaz činnosti sociální pracovnice na tři roky.

Státní zástupce i obhájce Pekermanové si zatím ponechali lhůtu na rozmyšlenou, zda se proti rozsudku odvolají.

Podvodného jednání vůči mnohdy bezbranným starým lidem se dopouštěla po dobu pěti let. Poškozeným údajně tvrdila, že peníze od nich potřebuje na úplatky pro pracovnice, které o umístění rozhodují. Pro sebe podle obžaloby žádala provizi kolem 2500 korun.

"Cítím se nevinná," řekla již dříve bývalá zdravotní sestra Pekermanová s tím, že lidem jen pomáhala. Svoje sociální aktivity provozovala na živnostenský list, všechny finanční transakce prý zahrnula do účetnictví.

Pekermanová měla živnostenský list i na kartářské služby. Peníze, které obžalovaná od lidí za svoje služby dostávala, prý sloužily především k pokrytí nákladů spojených s vyřizováním umístěnky.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz