Zpravodajství

Za lákání peněz od seniorů dostala rok a půl vězení

Za lákání peněz od seniorů dostala rok a půl vězení
Zdroj: TV Nova

Obvodní soud pro Prahu 1 odsoudil sociální pracovnici Zdeňku Pekermanovou k 18 měsícům odnětí svobody se zkušební dobou na tři roky. Rozsudek zatím není pravomocný. Byla shledána vinou za to, že podvodně nabízela starým lidem umístění v léčebnách a v domovech důchodců.

Od 128 lidí vybrala přes půl milionu korun, které musí poškozeným zaplatit. Dle verdiktu soudu má také zákaz činnosti sociální pracovnice na tři roky.

Státní zástupce i obhájce Pekermanové si zatím ponechali lhůtu na rozmyšlenou, zda se proti rozsudku odvolají.

Podvodného jednání vůči mnohdy bezbranným starým lidem se dopouštěla po dobu pěti let. Poškozeným údajně tvrdila, že peníze od nich potřebuje na úplatky pro pracovnice, které o umístění rozhodují. Pro sebe podle obžaloby žádala provizi kolem 2500 korun.

"Cítím se nevinná," řekla již dříve bývalá zdravotní sestra Pekermanová s tím, že lidem jen pomáhala. Svoje sociální aktivity provozovala na živnostenský list, všechny finanční transakce prý zahrnula do účetnictví.

Pekermanová měla živnostenský list i na kartářské služby. Peníze, které obžalovaná od lidí za svoje služby dostávala, prý sloužily především k pokrytí nákladů spojených s vyřizováním umístěnky.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Severní Korea hlásí "pozitivní trend" v boji proti covidu, případy horečky klesají

Státní média v Severní Koreji dnes oznámila “pozitivní trend“ ve vývoji epidemie covid-19. Poprvé za téměř 10 dní, od doby, kdy Severní Korea přijala opatření v boji proti šíření nákazy, klesly denní případy "horečky" (jak je toto onemocnění v zemi oficiálně označováno) pod 200 000 případů. Prvního nakaženého Severní Korea přiznala 12. května a v současné době eviduje zhruba 2,5 milionu nakažených. Se symptomy onemocnění už zemřelo skoro 70 lidí.

Krátká zpráva

Zelenskyj: Válku na Ukrajině může ukončit pouze diplomacie

Válka na Ukrajině může být vyřešena pouze prostřednictvím "diplomacie", řekl podle BBC v televizním projevu prezident Volodymyr Zelenskyj. V rozhovoru pro národní televizi naznačil, že jeho země by mohla na bojišti Rusko porazit, ale dodal, že válka může být definitivně zastavena pouze "u jednacího stolu". Jednání podle něj nebudou snadná, protože ani jedna strana se nechce ničeho vzdát. Ruské tiskové agentury tvrdí, že poslední schůzka se konala téměř před měsícem, 22. dubna.

Píše se na Deník.cz