Zpravodajství

Vzpěrač Zaremba už nechce žalovat svého trenéra

Olympijský vítěz vzpěrač Ota Zaremba nebude žalovat svého bývalého trenéra Emila Brzósku, který v současnosti vede Český svaz vzpírání. Zaremba loni v srpnu veřejně Brzósku obvinil z toho, že nutil před rokem 1989 vzpěrače v reprezentaci brát zakazáné dopingové látky, které jim poškodily zdraví. Teď ale Zaremba nechce o žalobě ani slyšet a tvrdí, že o ní mluvil pod nátlakem novinářů. Aféra tak míří do ztracena.

"Brzoska nám říkal, že když to nebudeme brát, tak nebudeme v reprezentaci. Tím myslím jako anabolika," řekl dříve Zaremba.

Stejně ostře vystoupil proti předlistopadovému reprezentačnímu trenérovi i v novinách. Dokonce hrozil, že podá na Brzosku žalobu.

"Chtěl bych to dotáhnout, jak to dotáhli kluci ve východním Německu, že byli prostě odškodněni a funkcionáři a trenéři byli vyloučeni a někteří byli dokonce zatčeni," řekl Zaremba.

Brzoska k tomu řekl: "Jaká byla doba, taká byla doba, ale já osobně necítím, že bych někoho nutil."

Bez dopingu prý jen na dámském kole

Nepřímo však trenér doping v tehdejším československém vzpírání potvrdil. Čistí sportovci, tedy ti, kteří anabolika nebrali, by prý moc šancí neměli.

Brzoska dodal: "Já vám říkám, že načisto se může jezdit leda na dámským kole kolem přehrady, to je všechno děkuji."

"Ten Brzoska by měl odstoupit. Sedí tam dál to je prostě ostuda," dušoval se Zaremba.

Žádná žaloba ale nebude. Zaremba totiž úplně otočil.

Zaremba teď najednou říká: "Pan Brzoska, to je veliká sportovní vzpěračská osobnost a toho člověka bych nikdy nehnal před soud."

K jeho tehdejším výrokům ho prý dotlačila média.

"Bylo to pod nátlakem novinářů, kteří mě v podstatě přinutili, abych na Brzosku podal žalobu," uvedl Zaremba.

Já s ním teda naprosto nesouhlasím. Pan Zaremba všechny ty stížnosti včetně toho, že chce podat žalobu, uvedl sám bez jakýhokoliv nátlaku, říká jeden z novinářů.

Emil Brzoska zůstal ve funkci a teď žije pražským mistrovstvím světa juniorských vzpěračů. Zaremba má něm v sobotu předávat vítězům medaile.

Brzoska k tomu řekl: "My jsme si to vysvětlili v klidu a v pohodě, on se mi pak omluvil a tím to skončilo."

Dopingová aféra je tak zřejmě definitivně zametena pod koberec.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz