Zpravodajství

Policie rozbila rozsáhlý drogový gang

Kriminalisté z Prahy 4 rozbili rodinný gang, který vyráběl a následně prodával pervitin. Zadrženo bylo celkem deset lidí, z toho polovina jich skončila v cele s návrhem na vazbu. Při domovních prohlídkách policisté objevili čtyři plně funkční varny na výrobu drogy.

Na gang měli kriminalisté políčeno už několik měsíců. Jeho obchod jen vzkvétal, a to až do začátku tohoto týdne. S pouty na rukou skončila celá rodina.

Desetičlenná skupina byla rodinný klan v několika generacích, říká policejní mluvčí.

Zásobovala drogou pervitin třetinu Prahy a část středočeského kraje, uvedl policista.

Zadržení gangu proběhlo rychle a hladce. Při domovních prohlídkách vycházelo postupně najevo, že pervitin rodina vyráběla opravdu ve velkém.

Byly zajištěny čtyři kompletní varny k výrobě pervitinu. A to nebylo všechno, vedle dalších surovin policisté objevili i stovky léků Nurofen a Modafen - za podobné zásoby by se podle policistů nemusela stydět snad žádná velká lékárna. Rodinný klan ale už toho v dohledné době mnoho nevyrobí.

Pět skončilo v policejní cele s návrhem na vazbu, dalších pět je prověřováno na svobodě, říká policista.

Gangu usnadnilo život to, že vedle léků se dají další chemikálie na výrobu drog bez problémů koupit na živnostenský list, když policisté zajistili jednu z varen na pervitin, bylo u ní dokonce i účetnictví.

Při bleskovém auditu se zjistilo, že jedna laboratoř vyprodukovala za rok i tři a půl kilo pervitinu - v ceně asi pěti milionů korun.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz