Zpravodajství

Přijďte si prohlédnout zajímavou historii Karlova mostu v novém muzeu

Přijďte si prohlédnout zajímavou historii Karlova mostu v novém muzeu

V pátek bude slavnostně otevřena stála expozice O historii a vzniku Karlova mostu. Všichni se tak budou moct podívat do míst, která ještě nikdy neviděli. A dozvědět se o historii této významné památky něco zajímavého.


Před slavnostním zahájením se pracovala dokonce i celou noc na tom, aby otevření nového muzea proběhlo bez jakýchkoliv problémů. Organizátoři zkrátka nenechali nic náhodě. Všichni měli plné ruce práce. Slavnostní otevření je plánované na pátek od 15ti hodin.

Podle oraganizátoru už nic nebrání slavnostnímu otevření 

Na zahájení přijala pozvání první dáma paní Livie Klausovou a primátor Pavel Bém, kteří společně přestřihnou pásku. V pátek už by mělo být vše na svém místě. A návštěvníci se tak mají na co těšit. Podotkli organizátoři

Kromě expozice řemesla společně se stavební hutí, což je evropská unikátní expozice, mohou návštěvníci vidět i kopie a originály stavebních nástrojů a strojů.

Letos tomu bude 650 let, co byl Karlův most postaven. To ale není jediný důvod proč se ředitel muzea pro tuto expozici rozhodl. Organizátoři zkrátka chtěli vzdát hold císaři a otci vlasti.

Kdo by se chtěl vydat na tuto výstavu, budete muset počkat do neděle. V sobotu se sem dostanou pouze účastníci Muzejní noci. A pokud se do Prahy nedostanete, zapněte si v pondělí večer magazín televizních novin - Víkend.

Snídaně s Novou

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz