Zpravodajství

Déšť zalil Prahu, čekají se další bouře! Víkend má být deštivý

Varování meteorologů se vyplnila. Přívalové deště dorazily na naše území, v Praze déšť zkomplikoval dopravu. Hrozí, že by další srážky mohly zatopit sklepy, garáže, níže položené byty a komunikace. Bouře se čekají také v průběhu noci. O víkendu očekávejme srážky na většině míst ČR.

V Praze dnes kolem páté hodiny odpoledne zkomplikoval silný déšť dopravu. Liják zaplavil tramvajovou trať pod viaduktem u Bulhara a na Vltavské. Na Pohořelci kvůli dlažební kostce, kterou na trať vynesla voda vykolejila tramvaj.

Škody nejsou žádné, nikdo nebyl zraněn. Provoz byl po půl hodině na všech místech obnoven, řekl dispečer Dopravního podniku.

U Bulhara na Wilsonově nádraží se provoz zastavil kolem půl páté a kolem páté hodiny zde stálo osm souprav ve směru na Žižkov a tři tramvaje v opačném směru. Na Vltavské byl provoz zastaven na půl hodiny krátce před pátou. Na Pohořelci vykolejila tramvaj číslo 23, která najela na dlažební kostku na zaplavené trati.

Zabezpečte raději okna

Vítr by mohl v nárazech dosahovat až 90 kilometrů v hodině. Meteorologové lidem doporučují, aby mimo jiné zabezpečili okna, skleníky a ukotvili stavební jeřáby. Nejprudší nárazy větru by měli přečkat v uzavřených prostorách, pro nova.cz to řekla meteoroložka Dagmar Honsová.

Nestůjte u stromů a stožárů

V krajině by se lidé neměli zdržovat v blízkosti větších stromů a stožárů. Měli by počítat i s možností pádu drátů elektrických rozvodů. V autě je nutné jet pomaleji a v případě krupobití a výrazného zesílení větru či deště zastavit na bezpečném místě.

Již ve čtvrtek večer způsobil mohutný přívalový déšť lokální záplavy na několika místech na Kroměřížsku. Během krátké chvíle rozvodněná říčka zaplavila desítky domů a zahrad. Největší škody způsobila voda v Pačlavicích, Pornicích a krátce na to ve Věžkách, Zlobicích a Bojanovicích. Živelní pohroma si nevyžádala žádná zranění.

Aktuální předpověď počasí:

V pátek v odpoledních hodinách se vyskytovaly intenzivní bouřky převážně v jižních Čechách a na Šumavě. Během jedné minuty bylo naměřeno 105 blesků. Z jihozápadu se k nám blíží studená fronta, která nad naše území přináší intenzivní frontální bouřky.

V pátek na sobotu se budou vyskytovat přeháňky na většině míst ČR. V západních Čechách na Chebsku a Karlovarsku očekávejme až 60 mm srážek. Na Moravě se budou vyskytovat
lokální bouřky vyvolané teplem, u nichž nelze přesně odhadnout jejich intenzitu a „chování".

V sobotu bude na většině území ČR převážně oblačno až zataženo. Dešťové přeháňky zasáhnou Liberecko, kde dopadne asi 10 mm srážek. Na Moravě by se měly vyskytovat bouřky. V odpoledních hodinách by mělo docházet na západě našeho území k protrhávání oblačen. A na většině míst v západních Čechách dojde ke zlepšení počasí. Meteorologové očekávají v odpoledních hodinách na západě polojasno. Nejvyšší odpolední teploty dosáhnou 22 až 26 stupňů.

V neděli se zřejmě dočkáme teplého jihozápadního proudění, na většině míst by mělo být polojasno, někdy s přeháňky. Odpolední teploty však budou poměrně vysoké 22 až 26 stupňů.

V příštím týdnu teploty začnou opět růst a dosáhnou teploty až 31 stupňů. O aktuálním zpravodajství nás informovala meteoroložka Dagmar Honsová.

 

 

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz