Zpravodajství

Pro pěstování marihuany si pronajímali celé vily

Pro pěstování marihuany si pronajímali celé vily
Zdroj: TV Nova

Vyšetřující týmy z Prahy dvě a z Prahy pět rozbily vietnamský gang pěstitelů marihuany. Asiaté si pronajímali celé vily, ve kterých pak uvnitř - přímo v pokojích vytvořili plantáže s konopím. V jedné z pražských pěstíren ve Štěrboholích dnes policie sčítala a zabavovala vypěstované rostliny.

Asiaté předělali pokoje na menší políčka. V každé místnosti byla důmyslně vyrobená vzduchotechnika a osvětlení. Rostlinám se ve vilách dařilo, vietnamský gang vydělával slušné peníze.

Zisk z výroby té marihuany na jednom domě měsíčně je zhruba jeden milion korun. V šesti pokojích rodinného domu kriminalisté objevili zhruba pět set rostlin, říká policista.

Takové domy měli pěstitelé marihuany pronajaté tři. Jeden kousek za Prahou, další ve Štěrboholích a na pražském Barrandově. Právě tam se gang prozradil asi před čtrnácti dny. Zřejmě kvůli zkratu začalo v domě hořet. Když byla místnost uhašena, naskytl se policistům a hasičům zajímavý pohled.

Pachatelé se k trestnému činu nedoznali, ale v současné době máme dostatek důkazů, aby jsme podali podnět k návrhu na uvalení vazby, říká policista.

Gang pracoval v naprostém utajení - například ve Štěrboholích pěstoval marihuanu od února, nikdo si ale žádného podezřelého pohybu v okolí a v domě nevšiml.

Kriminalisté se dnes pořádně zapotili. Ze štěrboholské vily museli nejprve všechno vynést ven a před odvozem pořádně spočítat.

Zatím se neví, zdali byla marihuana určená na český trh, a nebo měla zůstat uvnitř vietnamské komunity.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz