Zpravodajství

Nemocniční fantom řádí jako černá ruka

Nemocniční fantom řádí jako černá ruka
Zdroj: TV Nova

Nemocniční fantom, který okrádal po celé republice v nemocnicích pacienty a v březnu byl policisty dopaden, řádí v klidu dál. Na muže, který se vydával a zřejmě stále vydává třeba i za policistu, nebyla po zatčení i přes návrh kriminalistů uvalena vazba. Kde ten nemocniční fantom je, nikdo neví.

Desítky okradených pacientů v nemocnicích má na svědomí podle všeho tento zloděj. I přesto, že byl policisty dopaden, krade jako straka klidně dál.

Letos v březnu byl nemocniční fantom chycen takřka při činu v pražském IKEMU. Už tehdy se o něj zajímali také policisté z několika krajů. Zloděj totiž objížděl nemocnice po celé České republice, aby vypadal důvěryhodněji, vydával se za policistu.

Za jednu zlodějnu v nemocnici už byl dokonce odsouzený. Muž je ale asi velmi zaneprázdněný, protože si nestíhá vyzvednout z pošty obsílky.

Jak dlouho ještě bude nemocniční fantom na svobodě , se dá jen těžko odhadnout.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA úspěšně testovaly hypersonické zbraně, tvrdí americké letectvo

Americké letectvo v pondělí oznámilo úspěšně provedený test hypersonické zbraně. Ta měla letět až pětinásobnou rychlostí zvuku. Uvedla do agentura Reuters. Test provedlo letectvo v sobotu na pobřeží jižní Kalifornie. USA není jediným státem, který hypersonické zbraně testuje či používá. Rusko je použilo ve válce v Ukrajině. Podle tvrzení USA má hypersonické zbraně testovat i Čína, ta to však popírá.

Krátká zpráva

Severní Korea mobilizuje armádu a zintenzivňuje trasování

Severní Korea musela mobilizovat armádu, aby zajistila distribuci léků na covid a nasadila více než 10 000 zdravotnických pracovníků, aby pomohli s trasováním nakažených, informuje Reuters s odkazem na státní média KCNA. V zemi vypukla epidemie covidu-19, kterou potvrdila teprve minulý týden, což vyvolává obavy z velké krize kvůli nedostatku vakcín a odpovídající zdravotnické infrastruktuře. Ústředí státní nouzové epidemické prevence hlásilo dalších 269 510 lidí s příznaky horečky, čímž se celkový počet zvýšil na 1 483 060, zatímco počet obětí vzrostl od pondělního večera na 56, uvedla KCNA.

Krátká zpráva

USA souhlasí se zmírněním sankcí vůči Kubě z Trumpovy éry

Američtí představitelé oznámili plány na zmírnění tvrdých sankcí uvalených na Kubu bývalým prezidentem Donaldem Trumpem. Nová opatření schválená Bidenovou administrativou budou zahrnovat rozšíření amerických konzulárních služeb na Kubě, zrychlení udělování amerických víz pro Kubánce a zrušení stropu pro posílání finančních prostředků posílaných migranty v USA rodinným příslušníkům na Kubě, který dříve nesměl přesáhnout 1 000 dolarů jednou za tři měsíce.

Píše se na Deník.cz