Zpravodajství

EXKLUZIVNĚ: Převrácený kamion s uhlím zablokoval Jižní spojku

Řidiči, kteří v neděli ráno projížděli Prahou po frekventované Jižní spojce, se museli obrnit trpělivostí. Kolem osmé hodiny ráno tam v Průmyslové ulici na Praze 10 na nájezdu na Jižní spojku havaroval kamion, který se převrátil. Nákladní tahač převážel uhlí, které zůstalo na vozovce. Uvedl to mluvčí pražských hasičů Vít Pernica.

"Provoz ve směru na Barrandov je zablokován do 12:00," sdělila našemu serveru Eva Nováková z Centra dopravních informací. Během nedělního odpoledne se podařilo kolony aut odstranit, průjezd se stal opět bezprobémovým. "Kamion se již podařilo postavit na kola," uvedla v 11:30 Nováková. Hasiči tahač převrátili zpět pomocí jeřábu. Sorbentem zasypali vyteklou hydrauliku.

Hasiči ale na dopravní spojce budou i nadále odstraňovat vysypaný náklad. Podle mluvčího pražských hasičů leží na silnici hromada uhlí. "Na místě zasahovali hasiči ze třech stanic," sdělil našemu serveu vyšetřovatel pražských hasičů hasičů Michal Filip. Podle něj z kamionu vypadlo 32 tun uhlí. Hromadu hasiči provizorně nahrnuli na stranu silnice, odstraní ji až odpoledne. Kolem třetí hodiny ještě podle policejní mluvčí Evy Brožové pokračovaly odklízecí práce. Provoz v pravém jízdním pruhu ale byl možný.  "Řidič kamionu utrpěl lehká zranění," řekla Nováková. Mluvčí pražské záchranky Jiřina Ernestová dodala, že "muž byl s tržnými poraněními ruky převezen na vyšetření do vinohradské nemocnice". Podle ní bylo muži 44 let. Nehoda se stala na sjezdu na Jižní spojku. Z kamionu vyteklo zatím neurčené množství nafty. Policisté doporučovali řidičům, aby se dopoledne raději vyhnuli průjezdu přes Jižní spojku.

Jižní spojka 

V 80. letech 20. století byla vybudována Jižní spojka v úseku Barrandovský most - Krč - Spořilov. Propojila dálnice D1 a D5. Na konci 80. let byla Jižní spojka prodloužena na Zahradní Město a napojena na Švehlovu ulici. V rozmezí dubnA 1989 až prosince 1997 byla Jižní spojka dokončena lanovým mostem přes nákladové nádraží.

 Městský okruh je název jednoho ze dvou (původně ze tří) okruhů pozemních komunikací určených k objíždění hlavního města Prahy. Je rychlostním městským okruhem okolo centra Prahy, který je zatím jen zčásti vybudován. Celková plánovaná délka Městského okruhu má být 33 km (15 km je hotovo, 18 km v přípravě).

zdroj: wikipedia

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz