Zpravodajství

Rozšíření dálnice D1 má zpoždění

Rozšíření dálnice D1 má zpoždění
Zdroj: TV Nova

Plánované rozšíření dálnice D1 v okolí Brna o jeden už třetí jízdní pruh je, jak se zdá ve hvězdách. Se stavbou se podle původních představ ministerstva dopravy mělo začít ještě letos. Už teď je ale jisté, že to nebude dříve než za tři roky.

Dálnice D1 v okolí Brna. Denně tu projede až 70 tisíc aut. A takovéhle kolony tu rozhodně nejsou výjimkou.

Situaci mělo alespoň částečně vyřešit rozšíření dálnice o jeden jízdní pruh na 30kilometrovém úseku. Stavět se mělo začít letos. Ale nezačne.

Ministerstvo dopravy už teď připouští nejméně tříletý odklad. Výstavbu prý blokují soudní spory s místními občany a ekology, kteří se jí snaží zabránit.

Jednu ze žalob, kterou podalo Sdružení občanů z Troubska, soud ve čtvrtek zamítl. To prý ale místní lidi nezastaví, chtějí se obrátit na Ústavní soud.

Místní navíc slibují, že budou všemožně blokovat i územní řízení.
Kdy by se po dálnici mohlo jezdit ve třech pruzích, si tak nikdo netroufá odhadnout.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Německem otřásá skandál. EU volá po sankcích proti bývalému kancléři

Bývalý německý kancléř Gerhard Schröder se zřejmě brzy objeví na sankčním seznamu Evropské unie v souvislosti s válkou na Ukrajině. Požadavek se ozývá z Evropského parlamentu. Důvodem jsou silné vazby, které Schröder má na Rusko a jeho prezidenta Vladimira Putina. Zřejmě i z tohoto důvodu přišel o některé finanční výhody, které doposud měl. Spolkový sněm mu vzal všechny výhody s výjimkou renty a osobní ochranky.

Píše se na Deník.cz