Zpravodajství

U Vyškova hořely domy, škoda tři miliony

U Vyškova hořely domy, škoda tři miliony
Zdroj: HZS

Škodu kolem tří milionů korun má na svědomí sobotní noční požár rodinných domů v Pustiměři u Vyškova. Hasiči naštěstí přijeli včas, a tak se oheň ze dvou domů nerozšířil ještě na třetí, který stál v těsném sousedství. Jednoho člověka, který se nadýchal kouře, museli ošetřit lékaři.

Ze střechy a prvního patra rodinného domku zbyly po nočním požáru jen ohořelé trámy. Oheň zřejmě vznikl v dílně, kde majitel večer svářel.

Po střeše se pak oheň rozšířil i na sousední dům.

Tady zasáhl kůlnu s uskladněným dřevem, obytná část ale zůstala téměř nedotčená. Majiteli vyhořelého domu se dnes starosta snažil zajistit náhradní ubytování. Muž žije s manželkou, ale ta je nyní v nemocnici. Zatím neví, kam se oba vrátí, domek totiž neměli pojištěný.

Hasiči uklízeli a ochlazovali ohořelou střechu ještě celé dopoledne. Podle prvních odhadů se škody vyšplhají až na tři miliony korun.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA plánují v dohledné době ponechat v Evropě 100 000 vojáků

Očekává se, že USA plánuje v dohledné budoucnosti rozmístit v Evropě 100 000 vojáků, pokud Rusko nebude eskalovat a ohrožovat Švédsko a Finsko nebo členy NATO, uvedlo CNN s odkazem na několik amerických představitelů. Počty by se mohly dočasně zvýšit, pokud NATO v Evropě uskuteční více vojenských cvičení, popřípadě by USA mohly přidat další základny, pokud se v Evropě změní bezpečnostní situace. Plány jsou zvažovány po čtvrtečním setkání vojenských velitelů NATO v Bruselu.

Krátká zpráva

Z Azovstalu měli odejít všichni obránci, tvrdí ruská média

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu oznámil Vladimiru Putinovi, že k 20. květnu byli z Azovstalu evakuováni všichni ukrajinští bojovníci, uvedla agentura RIA Novosti. Celkem se mělo jednat o 2 439 bojovníků pluku Azov a dalších ukrajinských obránců operujících na území Azovstalu. Šojgu informoval ruského prezidenta Vladimira Putina o dokončení operace a úplném osvobození Azovstalu a města Mariupol od ukrajinských obránců.

Píše se na Deník.cz