Zpravodajství

Marihuanu kouří i desetileté děti

Marihuanu kouří i desetileté děti
Zdroj: TV Nova - Kiril Táborský

Věková hranice mladistvích, kteří mají zkušenosti s měkkou drogou, padá rychle dolů. Námi oslovení odborníci mluví dokonce o deseti, jedenáctiletých dětech. Kouřením marihuany se bavili i mladíci v areálu jedné děčínské školy. Dýchánek si natočili a objevil se i na jedné internetové stránce. Záznam už prošetřuje policie.

Videoklip s hudbou od Boba Marleyho žáci pojmenovali "hulit přes flašku" a na záběrech předvádějí, jak z plastové lahve vytvoří vodní dýmku a pak si užívají výpary z omamné látky.

Skupinka chlapců si marihuanu vychutnávala z nepoužívaného vchodu do školy, je to místo, kam není vůbec vidět ani z okolních panelových domů

"Na záběrech nejsou naši žáci, bohužel jsem ale poznala jednoho našeho bývalého žáka, který vyšel před dvěma lety," říká ředitelka tamní školy.

Další z mladíků má být údajně rodinný známý bývalého žáka školy, jména dalších chlapců budou zjišťovat také sociální pracovnice z děčínského magistrátu.

Odborníci přitom upozorňují na to, že měkkné drogy se dostávají do rukou stále mladším dětem. Marihuana je pro ně navíc stejně snadno dostupná jako například cigarety.

Věková hranice uživatelů se rapidně snížila z dřívějších 17ti, 18ti let dneska mluvíme o deseti, jednácti letech.

Záběry chlapců z areálu základní školy v Bynově už viděl také policejí vyšetřovatel. Policie bude zjišťovat totožnost mladíků a nadále bude celou událost prošetřovat, říká.

Pokud se policii podaří potvrdit, že mladíci skutečně kouřili konopí s obsahem THC, budou se zajímat také o to, kde drogu získali.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Policie kvůli zakázkám zasahuje ve správě jaderných úložišť

Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) v pondělí od ranních hodin zasahují v pražském sídle Správy úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO). Informuje o tom zpravodajský web Seznam Zprávy. Policisté se mají zajímat o dokumenty k některým veřejným zakázkám. "Mohu pouze uvést, že náš útvar dnešního dne provádí úkony trestního řízení, nicméně podávání informací má vyhrazeno Vrchní státní zastupitelství v Praze," potvrdil webu mluvčí NCOZ Jaroslav Ibehej. Server Hlídač státu uvedl, že SÚRAO uzavřela v posledních letech 626 smluv v hodnotě sedmi miliard korun.

Krátká zpráva

Prezident Biden navštíví Buffalo truchlící po vraždě deseti lidí

Americký prezident Joe Biden odcestuje v úterý společně s manželkou Jill do Buffala. Chtějí truchlit s obyvateli po víkendové tragické události, kdy bělošský mladík zastřelil v obchodě deset lidí a tři zranil. Podle úřadů si úmyslně vybral černošskou čtvrť a hodlal zabít co nejvíce lidí.

Píše se na Deník.cz